^
Japan Display JDI logo

Walczący o przetrwanie dostawca Apple JDI wynalazł wyświetlacz OLED nowej generacji

Jaromir Kopp

16 lipca 2020

Japan Display (JDI) popadł w tarapaty, gdy Apple zdecydował o zastosowaniu ekranów OLED w iPhone X, a obecne plany przejścia całkowicie na OLED w iPhone’ach 12 pogarsza sytuację. Jednocześnie Apple stara się utrzymać JDI „na powierzchni”, ratując japońską firmę zastrzykami pieniędzy. Wygląda na to, że ta pomoc się opłaci.

OLED nowej generacji leszy pod wieloma względami

Jak podaje Bloomberg cytowany m.in. przez Patently Apple, wyświetlacze opracowane przez JDI mają zużywać mniej energii, zapewniać jeszcze lepszą ostrość i być prostsze w produkcji, co też przełoży się na mniejszą ilość braków.

JDI zamierza zastosować inną technologię produkcji OLED niż metoda odparowywania (wypalania) stosowana przez konkurentów.

Obecnie Japan Display prowadzi rozmowy z potencjalnymi klientami – inwestorami, lecz oczywiście nie zdradza szczegółów. Z racji dość dużego zaangażowania Apple w utrzymaniu JDI „na powierzchni”, możne być niemal pewnym, że Apple też jest brane pod uwagę, choć samo zainwestowało w fabryki i centra badawcze dla ekranów micro-LED oraz mini-LED na Tajwanie.

Firma Japan Display może rozpocząć produkcję na pełną skalę w Japonii lub za jej granicami granicą już w 2022 roku. Zbiega się to w czasie z zapowiadanym początkiem produkcji ekranów micro-LED, te jednak najpierw trafić mogą do Apple Watch.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy