^
MacBook Apple silicon

Komponenty do Maców z Apple silicon, już w drodze. TSMC zaciera ręce

Jaromir Kopp

16 lipca 2020

Kolejne raporty potwierdzają, że pierwsze komputery z Apple silicon pojawią się jeszcze w tym roku i to nie koniecznie na sam jego koniec.

Jeszcze dwa lata z Intelem

Apple nie będzie się śpieszyć z całkowitym porzuceniem Intela. Osobom i firmom uzależnionym od wirtualizacji środowisk działających na razie tylko na procesorach Intela, będzie oferować nowe modele Maców z Intelem na pokładzie jeszcze przez dwa lata. Dodatkowo systemy będą równolegle wydawane na obie architektury „przez kilka następnych lat”.

Jednak firma nie zamierza też czekać zbyt długo z zaprezentowaniem swoich pierwszych komputerów z autorskimi procesorami. Już wcześniej pisaliśmy o raportach mówiących, że pod koniec roku pojawią się MacBooki Pro 13 z Apple silicon i być może również MacBooki Air. Większe modele MacBooków Pro z procesorem Apple mają trafić do oferty na początku przyszłego roku. Może się to jednak stać trochę wcześniej.

Informacje z łańcucha dostaw dowodzą, że MacBooki na Apple silicon mogą trafić do sprzedaży już wczesną jesienią. Tajwański dostawca BLU Radiant Opto-Electronics jest gotowy do dostarczenia BLU (system podświetlania ekranów) zarówno dla nowych MacBooków, jak i iPadów. Ponadto, TSMC spodziewa się, że w trzecim kwartale 2020 roku przychody wyniosą od 11,2 mld USD do 11,5 mld USD, co stanowi kolejny skok o 9,3%. Wg analityków te wzrosty będą spowodowane większym popytem na płyty krzemowe i bardziej złożone procesory dla komputerów Apple.

Widać, że rok 2020 nie tylko zapamiętamy z powodu pandemii. Jesień dla Mac Userów również szykuje się bardzo ekscytująca.

Źródło: Patently Apple

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. daro

    Jest jeden segment który na dziś i jutro (najbliższe parę lat) skusił by mnie na ewentualne skorzytanie z nowej architektury w najbliższym czasie to wydajny na miarę dzisiejszej 13pro, 12 czy nawet 11 calowy MacBook. Mobilność nowe/satrej 12 była nie do opisanie. iMac MacMini czy co bądź dla mnie nie stanowi impulsu do polepszenia/zmiany poza mocną 12