^
Windos logo

Apple dla Windows, czas na nowe aplikacje

Jaromir Kopp

14 lipca 2020

Dla starego applowskiego wyjadacza, który używa komputerów Mac od 1991 roku równolegle z Amigami, a niemal wyłącznie Mac od 1995, szokiem bywa, że można mieć iPhone’a, jednocześnie używając komputera z Windowsem. Jednak trzeb się z tym pogodzić. Dlatego informacja nowych aplikacjach od Apple dla WIndows 10 jest ważna.

iTunes i iCloud

Choć na macOS iTunes dokonał żywota, zastąpiony przez kilka aplikacji (Muzyka, Podcasty, TV i Finder), to na Windows nadal jest jedynym programem pozwalającym na korzystanie z usług Apple oraz służącym do obsługi iPhone’ów i iPadów. Na szczęście jedna wiadomość na Twitterze może zwiastować nadchodzącą zmianę.

https://twitter.com/ALumia_Italia/status/1281854698279047170

Również oferty pracy, które pojawiły się na stronach Apple, jesienią zeszłego roku świadczyły o tym, że firma szykuje jakieś „multimedialne” aplikacje na platformę Windows.

Użytkownikom tego systemu na pewno przydałoby się rozczłonkowanie iTunes, podobnie jak na macOS. Apple Music, TV, Podcast są potrzebne i na Windows. Kwestią otwartą pozostaje, jak Apple w takiej sytuacji będzie chciało rozwiązać zarządzanie urządzeniami. Czy będzie to jakiś dodatek systemowy, który upodobni obsługę iPhone’ow i iPadów do tej znanej z macOS 10.15, czy osobna aplikacja?

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy