^
Apple Pay

Płatności za pomocą kodów QR w Apple Pay

Jaromir Kopp

8 lipca 2020

W drugiej deweloperskiej becie iOS 14 znaleziono ślady świadczące o przymiarkach do płatności Apple Pay inicjowanych za pomocą kodów QR oraz tradycyjnych kodów kreskowych.

Wallet i nowe funkcje już są, ale nieaktywne

Jak twierdzi Filipe Espósito z 9 to 5 Mac w nowej becie, pojawił się kod w aplikacji Wallet świadczący o zaawansowanych przymiarkach do wprowadzenia w Apple Pay płatności za pomocą kodów QR i kodów kreskowych.

Wystarczy, że za pomocą kamery zeskanujemy odpowiedni kod, a będziemy mogli, potwierdzając tradycyjnie w Apple Pay, opłacić usługi lub dobra pod nim ukryte, czy po prostu zapłacić za rachunek, używając karty podpiętej do Apple Pay.

Ma to działać również odwrotnie. Do płatności może posłużyć kod wyświetlany na ekranie iPhone’a i zeskanowany przez inne urządzenie.

Oczywiście będzie to wymagało zintegrowania z usługami, które mają obsługiwać płatności, a kod do realizacji tych funkcji został odnaleziony w publicznej części systemu, co oznacza, że Apple chce udostępnić stosowne API.

Należy zwrócić uwagę, że ta funkcja nie była omawiana podczas WWDC i nie jest jeszcze ani dostępna, ani w pełni zaimplementowana. Może to być rozszerzenie podobnej funkcji już opisywanej, ale realizowanej za pomocą stickerów NFC.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy