^
ArchiChect ikona

Pojawiają się pierwsze aplikacje zgodne z Apple Silicon

Jaromir Kopp

3 lipca 2020

Minęło ledwie półtora tygodnia od najważniejszej na przestrzeni ostatnich 15 lat konferencji Apple i zapowiedzi przejścia na własne procesory, a już zaczęły pojawiać się aplikacje do nich dostosowane. Jednym z pierwszych deweloperów publicznie udostępniającym uniwersalne aplikacje jest Howard Oakley.

Proste, ale przydatne narzędzia systemowe z GUI

Autor bloga Eclectic Light Company od kilku lat rozwija pożyteczne, ale dość wyspecjalizowane narzędzia dla macOS. Już kiedyś piałem o jego aplikacji diagnostycznej dla Time Machine, a takich programów jest więcej.

W kolekcji już przystosowanej do Apple Silicon znajdziemy narzędzia do sprawdzania informacji o architekturze i zabezpieczeniach aplikacji, edytor tekstu rtf z trybem ciemnym, narzędzie do sprawdzania aktualności różnych komponentów systemu i wymuszania ich aktualizacji oraz wiele przydatnych, choć może nie na co dzień programów.

Nowe wersje aplikacji powstały „w ciemno”, czyli bez dostępu do Developer Transition Kit. Jeżeli ktoś z czytelników jest deweloperem, który taki zestaw zamówił, to autor aplikacji prosi o wszelkie uwagi co do ich działania na oryginalnych procesorach Apple.

Polecam: Five Universal Apps: ArchiChect, DelightEd, LockRattler, SilentKnight and Ulbow 

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *