Jednak Apple nie zdecydowało się na zmianę nazwy systemu, może i dobrze, bo to zbędne zamieszanie. Jednak sam wygląd zwłaszcza ekranu głównego zmienił się, choć nie aż tak jak podczas przejścia z iOS 6 na 7.
To najbardziej widoczna zmiana. Widgety można dodawać do ekranu głównego i to w dwóch rozmiarach. Dodatkowo można wybrać „Inteligentny widget”, którego zawartość może się zmieniać automatycznie lub ręcznie.
Na ostatnim ekranie znajdziecie uporządkowany zbiór aplikacji w zestawach. Na górze sugerowane przez system, ostatnio dodane, a niżej z podziałem na kategorie. W grupach pojawiają się trzy propozycje i czwarta ikonka, pod którą czai się cała reszta z danej kategorii. Dodatkowo działa wyszukiwanie po nazwach i kategoriach oraz lista alfabetyczna.
W niej również sporo zmian, jak i w samym HomeKit, bo Dom to tylko skromna część systemu. Łatwiejszy dostęp do pokojów, większy porządek na ekranach, zmiany w kamerach i wiele innych rzeczy zasługujących na osoby artykuł.
Pewnie się mocno denerwowaliście, gdy nadchodzące połączenie zakrywało cały ekran i przerywało pracę. Więcej już takich problemów nie będzie, teraz połączenia pojawiają się jako banery, na górze ekranu i można je po prostu ignorować.
Safari również mobilne może składać raport o ilości i nazwach zablokowanych stron śledzących (trackerów).
To nie wszystko, teraz aplikacje, które szperają coś w sieci lokalnej, będą musiały uzyskać na to naszą zgodę. To bardzo ważne, bo w sieci lokalnej ma się zawsze łatwiejszy dostęp np. do kamer lub dysków sieciowych, czy urządzeń IoT, a np. Facebook na postawie listy urządzeń mógł profilować użytkownika. Teraz mu tego zabroniłem.
Również dostęp do zdjęć się zmienił. Teraz można aplikacją pozwolić tylko na zobaczenie kilku wskazanych przez nas fotografii lub filmów.
To nie tylko zmiana nazwy, ale cała aplikacja zmienia swój wygląd, pozwalając an szybkie ogarnięcie wzrokiem informacji o naszej… no właśnie… sprawności.
Tu też jest sporo zmian. Doszły wzmianki w rozmowach indywidualnych i grupowych, które powodują dodatkowe powiadomienie. W rozmowach grupowych, ale nie tylko można odpowiadać na konkretne wiadomości, np. nie ostatnią i to jest odpowiednio oznaczone.
Lubisz pożyczać innym swoje BMW? To funkcja CarKey Ci się podoba.
Na razie bez języka polskiego, więc szkoda o tym więcej pisać.
A to tylko „wierzchołek góry lodowej” ze zmianami w iOS.
Co do stabilności, to pierwsza beta iOS 14 działa zdecydowanie lepiej niż bety poprzednich systemów. Jednak są też kwiatki np. problemy z aktywacją transmisji danych w sieci komórkowej.
Markę Synology kojarzycie zapewne z urządzeniami NAS. Te świetne dyski sieciowe dają możliwość przechowywania bezpiecznie…
Na rynek wchodzą dwa nowe głośniki marki Sonos: Era 100 i Era 300. Model Era…
Akcesoriów, które możemy dodać do naszego inteligentnego domu jest coraz więcej. Do tego zacnego grona…
Wiecie, że jedna z najlepszych baz danych - FileMaker (obecnie zmieniana jest nazwa na Claris),…
Elon Musk wszedł na Twittera i zrobił rewolucje. Ostateczną ocenę jego poczynań w tym serwisie…
Ten produkt miał już nie istnieć. Kiedy pojawiły się informację, że Apple nie przedłuży życia „dużego”…
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.