^
Nowe forum deweloprskie

Nowe forum dla deweloperów już działa

Jaromir Kopp

19 czerwca 2020

Zgodnie z obietnicą, wczoraj Apple uruchomiło nowe wcielenie forum dla deweloperów. Ma ono ułatwić kontakt z inżynierami Apple podczas wdrażania w aplikacjach nowości pokazanych podczas WWDC20, ale również pozwoli na łatwiejszy dostęp do wiedzy adeptom programowania i zwykłym użytkownikom.

Forum dostępne dla wszystkich

To chyba najważniejsza zmiana. Obecne forum deweloperów będą mogli przeglądać wszyscy, nawet nieposiadający konta deweloperskiego i to bez logowania. Wcześniej forum deweloperskie było zastrzeżone wyłącznie dla deweloperów.

Aby zadawać pytania i odpowiadać na inne, należy się już zalogować za pomocą Apple ID. Jest to jednak oczywiste i powszechne w każdym forum.

Członkowie programu Apple Developer Program, członkowie programu Apple Developer Enterprise Program oraz zwycięzcy Swift Student Challenge mogą porozumiewać się z inżynierami Apple w związku z nowościami na WWDC20.

Po konferencji otwierającej WWDC20, gdy poznany już plany i nowości, Apple udostępni listę słów kluczowych, którymi będą identyfikowane poszczególne zagadnienia związane z nowościami.

Na forum można uzyskać wsparcie całego sztabu 1000 inżynierów Apple, którzy będą starali się odpowiadać na problemy i rozwiewać wątpliwości.

Swoją moc forum pokaże po 22 czerwca, ale już teraz porównując do starej wersji, które niemal zniechęcała do używania, wydaje się znacznie bardziej przyjazne.

Po pierwszym logowaniu musimy zapoznać się z nowym regulaminem i go zaakceptować (lub nie). Następnie jesteśmy informowani o sposobie przetwarzania danych i zasadach prywatności. Jednak jak już wspomniałem i bez logowania można czerpać wiedzę i cieszy… ups… zastanawiać nad problemami innych deweloperów.

Developer Forums 

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy