^
Events w Apple TV App

Apple Events trafia do aplikacji Apple TV!

Jaromir Kopp

19 czerwca 2020

Na miarce krawieckiej, która służy do odliczania dni dzielących nas od WWDC, zostały 4 centymetry, czyli jest to czas najwyższy na końcowe zmiany. Tym razem Apple robi porządek ze swoimi aplikacjami do oglądania.

Jeszcze 3 dni temu o tym rozmawiałem

Kolega zapytał mnie, czy konferencję WWDC20 będzie można oglądać w aplikacji Apple TV. Odpowiedziałem zdecydowanie, że nie, bo do tego jest specjalna aplikacja.

Czy Keynote będzie w Apple TV

No i teraz musiałem wydać oficjalne sprostowanie.

W zasadzie to naturalny i rozsądny ruch. Po co dodatkowa aplikacja do oglądania wideo, skoro Apple ma już jedną i to bardzo dla rozwoju jego usług ważną?

Po uruchomieniu zaktualizowanej aplikacji Apple Events pojawił się dziś rano na mojej Apple TV komunikat, że stała się ona częścią aplikacji TV. I rzeczywiście. W aplikacji TV można wyszukiwać i odtwarzać już, zapisy poprzednich wydarzeń.

Apple Events w Apple TV App

Jedynie w pewną konsternację wprowadził mnie brak „kanału” Events. Choć filmy z ubiegłych konferencji są w bibliotece, to nie potrafię znaleźć miejsca, w którym byłyby zgrupowane. Tak czy siak, na pewno poniedziałkowej transmisji przegapić się nie da.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

 1. Kwestor

  Czy Apple TV można podłączyć do iMaca 21,5″ 4K?

  • Jaromir Kopp

   Do tych, co mają jeszcze funkcję monitora? Bo kiedyś miały, ale nie wiem zy zachowały, jeżeli tak, to tak, ale to już trzeba poszukać w dok samemu i dodatkowo w odpowiedni kabel się zaopatrzyć.
   Pytaniem pozostaje po co?