^
after-by-innovation-only

Lista zakupów, czyli premiery sprzętu Apple na ten i przyszły rok

Jaromir Kopp

15 czerwca 2020

Informacje z kolejnych źródeł, potwierdzają, jak powinniśmy planować budżet i wydatki na najbliższe kilka miesięcy. Od razu zaznaczam, że pieniądze zaoszczędzone na wakacjach, które lepiej w tym roku sobie odpuścić, szybko wydamy.

Nowy iMac w wakacje

Bardzo możliwe, że już podczas WWDC, Apple zaprezentuje nową wersję iMaca, następcę modelu 21,5″. Ma on mieć odmienioną obudowę nawiązującą do iPadów Pro. Pozwoli to na powiększenie ekranu do 23″ bez widocznego zwiększenia rozmiarów obudowy. To na niego proponuję wydać kasę uzbieraną na wakacje.

Kolejny iPad Air

To urządzenie tak jak wspomniany iMac, też ma mieć coś wspólnego z iPadem Pro. Znów odziedziczy po nim obudowę, choć ekran nie będzie aż tak dobry, jak w Pro. Tym razem poza obudową odziedziczy też gniazdo USB-C. I to jest bardzo ważna wiadomość i oby się potwierdziła. Jego produkcja startuje w drugiej połowie roku, co sugeruje premierę jesienią. Ponieważ istnieje ryzyko, że z powodu drugiej fali pandemii szkoły nadal będą zamknięte, sugeruję przeznaczyć na iPada Air pieniądze przeznaczone na wyprawkę szkolną. Będzie z tego większy pożytek. Może już jesienią zadania z informatyki nie będą publikowane na stronach wymagających archaicznego Flasha.

iPad Pro i mini

Pojawią się na początku lub raczej wiosną 2021. iPad Mini już nie będzie taki „mini”, bo jego ekran przekroczy 8″ i podobnie jak w nowym Pro będzie zbudowany w technologii podświetlania za pomocą mini-LED. Może zostanie Wam coś jeszcze z Gwiazdki lub zbiegnie się to z Zajączkiem, a czuję, że będzie warto, bo Apple musi nadrobić zaległości w tablecie „pro”, bo drugi raz numer z wyczarowanym rdzeniem nie przejdzie.

Jeszcze jedna rzecz

Jednak moim zdaniem hitem początku przyszłego roku będzie pierwszy Mac z własnym procesorem Apple! Mówi się, że zajmie on miejsce niesławnego MacBooka 12 (niech pamięć o nim szybko się zatrze), ale wydajnością zbliży się do modeli Pro. Zawsze można kupić go na raty 0% z odroczoną pierwszą wpłatą.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (6)
L

6 komentarzy

 1. Andrzej

  Nie jestem pewien czy to będzie iMac 21/23 czy też (czego bardziej oczekuje i spodziewam się) następca iMac 27. Czasy dostępności iMac 27 (na ile je obserwuje) wydają się rosnąć a iMac 21 wciąż jest dostępny dość szybko…

  Odpowiedz
  • Jaromir Kopp

   Może i oba, a może wyciągną średnią 

   Odpowiedz
 2. komor

  „sugeruję przeznaczyć na iPada Air pieniądze przeznaczone na wyprawkę szkolną” – czyli trzysta złotych? 🙂

  Odpowiedz
  • Jaromir Kopp

   Oj, nie sądzę, że dziecko tylko za „państwowe” wyposażasz

   Odpowiedz
 3. Tomasz Wołkowski

  A ja mam MacBooka 12 od ponad roku i …. nie mogę nic złego na razie powiedzieć. Świetnie mi się pracuje. Może jestem wyjątkiem 😉

  Odpowiedz
  • Jaromir Kopp

   Jest Was dwóch… jeszcze Przemek

   Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *