^
MacBook Pro 16 nowa karta graficzna

Grafika o 75% szybsza w MacBook Pro 16, Mac Pro też coś dostanie!

Jaromir Kopp

15 czerwca 2020

Chcesz, aby Twój MacBook Pro 16″ był jeszcze droższy… wróć… szybszy? Teraz możesz go zamówić z grafiką AMD Radeon Pro 5600M! Kupiłeś Mac Pro, ale okazało się, że wybrałeś zbyt mały dysk? Może już dziś będziesz mógł zamówić opcje rozszerzeń SSD!

AMD Radeon Pro 5600M z 8 GB pamięci HBM2

Jeżeli zapragniesz tak szybkiej karty graficznej (ponoć jest o 75% wydajniejsza od wersji podstawowej), musisz zorganizować dodatkowe 4000 lub 3500 zł.

Wybranie tej karty graficznej przedłuża czas wysyłki MacBooka Pro 16 do 3-5 dni wg informacji podawanych podczas zamawiania. Nie jest to wiele.

A co z Mac Pro? SSD luzem!

Jeszcze dziś lub jutro pojawi się możliwość zakupienia pamięci SSD do własnoręcznej wymiany w Mac Pro.

SSD dla Mac Pro

Dwie godziny temu na stornie dotyczącej samodzielnej konfiguracji Mac Pro nie było informacji o sposobie wymiany pamięci SSD. Ta pojawiła się dopiero przed chwilą i jest dość skomplikowana, ale szczegółowo opisana.

Odinstalowywanie i instalowanie modułów SSD w Macu Pro.

Dosłownie przed chwilą pojawiły się też moduły SSD w sklepie. Czas dostępu 1-2 tygodnie, ale cen jeszcze nie widać. Podejrzewam, że będą zbliżone do tych podawanych przy konfigurowaniu podczas zamawiania komputera.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. Kwestor

    Jakie są różnice między kartami 5300M, 5500M, 5600M? Czy chodzi tylko o szybkość ? Do jakich zastosowań są poszczególne typy kart?
    I czy ktoś mógłby szerzej coś napisać na temat kart graficznych w poszczególnych AiR Makach, Pro Makach i iMakach. Jak to ugryźć, jaką wybrać przy zakupie?

    • Jaromir Kopp

      Niestety nigdy nie byłem fachowcem od kart graficznych, bo sam zadowalam się podstawowymi z racji niewielkiej ilości wykonywanych prac graficznych.