^
iMac, iMaki wiele iMaców

Nowy iMac na WWDC? Dziewięć modeli iPhone’ów 12?

Jaromir Kopp

12 czerwca 2020

Znów ciekawe informacje nadeszły ze wschodu, może nie z tak dalekiego, jak Chiny, czy Tajwan, ale i tak są dość interesujące. Eurasian Economic Commission podała w swojej bazie informacje o rejestracji 10 urządzeń Apple. Przypomnę, że w tej bazie muszą być wpisywane wszystkie urządzenia obsługujące szyfrowanie sprzedawane na terenie działania Eurasian Economic Commission (Rosja i jej „satelity”).

Jeden komputer A2330

W bazie EEC pojawił się wpis „Komputer osobisty marki Apple A2330 (oprogramowanie systemowe macOS w wersji 10.15) oraz części zamienne do niego”. Zbiegło się to w czasie z informacjami o nadchodzącym nowym modelu iMac’a, którego prezentacja lub przynajmniej zapowiedź nastąpi podczas WWDC20.

Jak widać z opisu nowy iMac może mieć mniejsze ramki dookoła ekranu i tym sposobem przejmować niektóre zalety wzornictwa zastosowanego w iPadzie Pro. Dodatkowo będzie miał koprocesor T2, układ graficzny AMD Navi i będzie oferowany tylko z dyskami SSD.

Nacisk na T2 i brak dysków mechanicznych sugeruje, że może chodzić o następcę obecnych iMaców „zwykłych”, a nie Pro. Dla nich jest to już czas najwyższy na bardziej konkretną modyfikację.

Dziewięć wpisów dotyczących iPhone’ów.

Już jest w zasadzie pewne, że w tym roku przybędzie nam jeden nowy iPhone w ofercie. Zamiast „dwa plus jeden”, czyi dwa modele Pro wsparte jednym bardziej ekonomicznym otrzymamy „dwa plus dwa”, choć nie zmieni się ilość wielkości ekranów będących w ofercie. Osiem modeli nie powinno dziwić. Zazwyczaj są produkowane dwie wersje różniące się modemami i układem anten oraz wzmacniaczy radiowych. Są one dostosowane do najpopularniejszych częstotliwości i metod kodowania sygnału stosowanych w danym regionie. Pewną konsternację powoduje ten dziewiąty numer. Być może jest on zarejestrowany dla jednej z tańszych wersji iPhone’a 12 dedykowanego na któryś z rynków o szczególnym dla Apple znaczeniu, np. dla Indii.

Oznaczenia modeli, które pojawiły się w bazie EEC dotyczące iPhone’ów to: A2176, A2172, A2341, A2342, A2399, A2403, A2407, A2408, A2411.

Źródło: Mac Daily News

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. Mariusz

    Albo Apple pokaże 3 modele (a nie 4, jak wszyscy zakładają) i każdy będzie w 3 kolorach…

    • Jaromir Kopp

      Kolory nie są rozróżniane w modelach.