^
W pobliżu Apple Maps

Nowości w Apple Maps! „W pobliżu” dostępne w Polsce

Jaromir Kopp

12 czerwca 2020

Mapy Apple rozwijają się powoli, ale systematycznie. Dziś pojawiła się w nich wcześniej oficjalnie niedostępna w Polsce funkcja „W pobliżu”.

Do tej pory w 13 krajach, obecnie w 45

Do skromnej listy trzynastu krajów, gdzie już działała funkcja „W pobliżu”, doszły kolejne 32 w tym Polska.

Do tej pory na liście znajdowały się: Australia, Austria, Chiny kontynentalne, Dania, Finlandia, Francja, Holandia, Japonia, Kanada, Niemcy, Szwajcaria, USA, Wielka Brytania.

Teraz ta lista jest znacznie bogatsza i znajdują się na niej: Argentyna, Australia, Austria, Belgia, Brazylia, Kanada, Chile, Chiny, Chorwacja, Czechy, Dania, Salwador, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Hongkong, Węgry, Indie, Indonezja, Irlandia, Włochy, Japonia, Makau, Meksyk, Montserrat, Holandia, Nowa Zelandia, Norwegia, Filipiny, Polska, Portugalia, Republika Korei, Rosja, Arabia Saudyjska, Singapur, Republika Południowej Afryki, Hiszpania, Szwajcaria, Tajwan, Tajlandia, Turcja, Wielka Brytania, USA, Wietnam.

W pobliżu na Apple Maps

„W pobliżu” to propozycje POI, czyli punktów zainteresowań. Są to miejsca, których zazwyczaj poszukujemy w okolicy lub podczas podróży. Jeżeli pukniemy w pole „Szukaj”, to poza ostatnio wyszukiwanymi miejscami pojawi się lista kategorii, jak: hotele, stacje paliw, apteki, sklepy, restauracje, czy szpitale.

W pobliżu Apple Maps szczegóły

Niestety, gdy wybrałem Banki, najbliższy pojawił się w Pradze (czeskiej). Dużo lepiej wyglądała sytuacja ze stacjami paliw, szpitalami i hotelami, choć ich lista też nie powala.

W opisie miejsc pojawiają się informacje o możliwej płatności Apple Pay, a w przypadku np. stacji Orlen, również link do aplikacji.

Niestety jeszcze długa droga przed Apple Maps.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (12)
L

12 komentarzy

 1. Jacek

  Witam
  U mnie nie pokazuje ani sklepów najbliższych jak Biedronka, Auchan ani stacji benzynowych, wszystko kieruje 20 km od mojego miejsca gdzie 1 km mam do Orlenu, 1 km do Biedronki do Auchan 10 km.
  Też jestem tego zdania że długa droga przed Apple Maps

 2. M.K.

  Na „Kolacje” w/g Apple Maps też długa droga. Jestem w okolicy Nowego Targu, pacnąłem w Pobliżu na „Kolacja” i przeniosło mnie na Mapy do… Kalisza! Tak ponad 400km. Jestem 5km od stacji benzynowej Ooorleten… a najbliższą pokazuje w Krakowie 72km ode mnie. Oj długa to będzie droga. Niestety jedyne co mam na iPhonie od Google to mapy, bo tych Apple nie da sie używać. A może to znowu jakiś błąd Apple. Pare lat temu też na kilka dni u niektórych pokazywały sie jakieś POI w pobliżu, a potem Apple to wyłączyło.

  • Ignavis

   Jeszcze ciekawiej jest z bankami i bankomatami. Według Apple Maps w Polsce nie istnieją. Przy takim działaniu nie powinni tej opcji włączać.

 3. HejteR

  Wyj*bcie ten złom. Kupcie porządne telefony na Androidzie. 🙂

  • Jaromir Kopp

   Błądzisz… ale Ci pomogę: jak ktoś lubi się z Googlem dzielić danymi, to może sobie zainstalować darmową aplikację Google Maps. No chyba, że ktoś lbi wirusy i wieszanie się smartfona, który podziała góra dwa lata to może sobie Androida kupić. Ale to zabawa dla lubiących marnować kasę,

 4. HejteR

  No nie błądzę…mi nawet pokazuje najbliższą Żabkę 3 piętra niżej w bloku. 🙂 Można też, by zachować bezpieczeństwo do iPhona dokupić Atlas Polski w księgarni. I tylko wątpię, że takie rozwiązanie jest bardziej oszczędne 🙂

  • Jaromir Kopp

   Ale my mamy wybór, możemy zainstalować Google’a apki i nadal nie mieć wirusów, a androidowcy nie mają takiego wyboru.

 5. HejteR

  Jeszcze a propos wirusów… Słyszałem, słyszałem… Na PC wirusy, na Androidzie wirusy, ba ostatnio nawet w powietrzu wirusy, ino w Apple nikt wirusów nie widział i nawet o nich nie słyszał. W zgniłych jabkach tylko można czasem robaka trafić…

 6. Krzysztof P.

  1. Apple Maps – DNO!

  2. Apple Pogoda – Beznadzieja!

  3. Apple Mail – Szkoda słów.

  Chcesz aby twój iPhone spełniał twoje oczekiwania!?, odinstaluj przynajmniej 50% oryginalnych aplikacji zamieniając je alternatywnymi ( np. od Google )

  • Jaromir Kopp

   To taki dowcip w 2/3?
   Co do map mogę się zgodzić, ale Mail jest najlepszy. Google nie ogrania moich 15 kont w rożnych usługach pocztowych i na własnych serwerach. Błądzisz .

   • Krzysztof P.

    To, że się Pan nie zgadza z moją opinią / wypowiedzią to dla mnie żadna nowina, jak również to, że uważa ją Pan w 2/3 za dowcip. Jak może się z nią zgadzać i popierać ktoś kto uznaje tylko jeden system a na wszystko inne ma ALERIE?, sam się Pan tytułuje ” MacWyznawca ” !, to mówi samo za siebie. Mógłbym Panu dużo…dużo więcej napisać ale mi się nie chce i uważam pisanie z Panem za czas stracony i zmarnowany.

    Z Poważaniem Krzysztof P.

  • amx

   np. od Google? co za porada, aż tak nienawidzisz ludzi?

   W Niemczech apple maps działają lepiej od googlowych.
   Co ci nie pasuje w pogodzie, prostej aplikacji która robi to co ma robić? Jak ktoś potrzebuję więcej, dokładniej i precyzyjnej to zagląda do appstore’a
   Mi Apple Mail pasuje i wystarcza, jak wielu innym, ale to już kto co woli, wybór jest spory, ale jak na podstawową aplikację jest całkiem dobrze.