^
WWDC20 20 czerwca

Apple zdradza szczegóły 31 WWDC, największego w historii

Jaromir Kopp

12 czerwca 2020

Największe, choć, wirtualne spotkanie deweloperów tworzących na platformy Apple, tradycyjnie rozpocznie specjalna konferencja. Będzie można ją oglądać na żywo w poniedziałek 22 czerwca od 19.00. Będzie dostępna dla wszystkich.

Nie tylko konferencja

Jak na WWDC przystało przez tydzień będą prezentowane sesje wideo omawiające nowe możliwości systemów i nowe techniki budowy aplikacji opracowane przez Apple.

Jednak są też nowe rozwiązania edukacyjne. Całkiem przebudowane forum wymiany wiedzy dla deweloperów, wspierane przez 1000 inżynierów Apple zostanie uruchomione jeszcze przed WWDC, bo 18 czerwca.

Laboratoria deweloperskie jeden-na-jednego w których, po wcześniejszym uzgodnieniu, będzie można prosić o indywidualne wyjaśnienia i porady inżynierów Apple, również będą odbywać się podczas WWDC.

Filmy i sesje oraz przykłady kodu, będą dostępne dla wszystkich bez ograniczeń. Forum będzie można przeglądać po zalogowaniu się za pomocą Apple ID, ale pytania na do inżynierów Apple będą mogli wysyłać jedynie deweloperzy z płatnymi kontami.

Na sesje 1-na-1 WWDC będzie trzeba się umawiać, wybierając termin i opisując zagadnienie. Informacja, czy spotkanie dojdzie do skutku, zostanie wysłana mailem.

Nowe systemy, ale może i nowe procesory?

Wiele wskazuje na to, że WWDC20 przejdzie do historii nie tylko z powodu wirtualnego przebiegu, ale podobnie jak WWDC 2005, z powodu zapowiedzi nowej architektury procesorów w Macach. Przejście na CPU w oparciu o ARM i własne rozwiązania wydaje się już nieuchronne.

Do zobaczenia 22 czerwca o 19.00

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

 1. Macminik

  Oby, oby „Intel OutSide”

 2. Kwestor

  A czy wiadomo coś o nowym sprzęcie, szczególnie chodzi mi o nowego iMaca 4K, który jako jedyny nie ma uaktualnienie w 2020?

  • Jaromir Kopp

   NIe jako jedyny, bo nie uaktualniono też iMac Pro i Mac Pro oraz 16″. Coś tam będzie. Wieczorem napiszemy.