^
Masowe aktualizacje w App Store

Dziesiątki aktualizacji w App Store, Apple naprawia błędy iOS 13.5?

Jaromir Kopp

25 maja 2020

Kilka dni temu wielu użytkowników skarżyło się, że nie mogą korzystać ze swoich aplikacji. Podczas ich uruchamiania pojawiał się błąd: „Ta aplikacja nie jest już ci udostępniana, Musisz dokonać jej zakupu w App Store”. Co oczywiście nie było zgodne z prawdą.

Dziesiątki aktualizacji w App Store

Problem z aplikacjami, które nagle przestały się uruchamiać, można było rozwiązać w jeden, a w zasadzie na dwa sposoby. Pozbyć się jej i zainstalować od nowa. Skasowanie aplikacji wiązało się z utratą danych z nią powiązanych, dlatego lepsza była druga metoda: Odinstalowanie i pobranie ponownie.

Jednak wygląda na to, że teraz Apple robi to za nas. Dziś rano zobaczyłem, że w App Store jest bardzo wiele aplikacji do uaktualnienia. Choć proces już się rozpoczął, to udało mi się ich naliczyć ponad 30. Co interesujące to to, że przy niewielu z tych programów, po „uaktualnieniu” pojawiła się niebieska kropka świadcząca do nowej wersji. W opisie również nie było dodatkowych informacji ani daty związanej z uaktualnieniem do nowej wersji.

Wygląda na to, że w ten sposób Apple naprawia błąd uniemożliwiający uruchamianie programów po aktualizacji do iOS 13.5.

Dajcie znać, czy Wam się ten problem przytrafił i czy też zostaliście „zalani” fantomowymi aktualizacjami. Moich urządzeń ten błąd nie dotknął, ale możliwe, że to za sprawą częściowego udziału w testach bet (od późnych wersji).

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

  1. Dominik

    U mnie podobnie. Ja o poranku zobaczyłem 48 aktualizacji, teraz kolejne 3.

  2. MDW

    U mnie na iPhonie było w sumie 28 aktualizacji. Na iPadzie 8. Wygląda na to, że naprawili to jakimś całkiem sprytnym i bezproblemowym obejściem. 🙂

  3. HejteR

    U mnie się pojawiło 2020 aktualizacji…. wciąż aktualizuję…