^
Misja Greyhound w Apple TV Plus

„Misja Greyhound” najnowsze dzieło Toma Hanksa obejrzymy w TV+?

Jaromir Kopp

20 maja 2020

Jeżeli tak się stanie, to będzie prawdziwa bomba! Film wg scenariusza Toma Hanksa i z nim w roli głównej doczekał się już polskich zwiastunów i nawet daty premiery kinowej.

Greyhound zmienia kurs z powodu zarazy.

Według serwisu Deadline premiera filmu „Misja Greyhound” zamiast w kinach odbędzie się w Apple TV+. W zwiastunach podawana już była data premiery w USA: 12 czerwca tego roku.

Misja Greyhound w kinach

Wszystko to przez pandemię. W większości krajów działalność kin jest wstrzymana lub znacznie ograniczona. Do tego stopnia, że nawet jednorazowo (miejmy nadzieję) Akademia Filmowa dokonała zmiany w regulaminie Oskarów. Do nominacji będą dopuszczone filmy mające premierę nie w kinach, a w serwisach VOD. To też mogło ułatwić decyzję właścicieli praw do „Misji Greyhound”, aby ulec perswazji Apple, jego zasobów finansowych oraz zasięgu sieci TV+ w ponad 100 krajach.

Bohaterem „Misji Greyhound” jest komandor George Krause, w którego wciela się Tom Hanks. Zostaje on dowódcą na nowym okręcie Greyhound. Musi radzić sobie nie tylko z wrogiem, ale i z wewnętrznymi konfliktami podczas misji transportowej bez osłony powietrznej. Akcja rozgrywa się w czasie II wojny światowej. Scenariusz filmu napisał Tom Hanks na podstawie powieści „The Good Shepherd” C.S. Forestera.

Za takie filmy warto będzie opłacać TV+. 25 zł to cena dwóch biletów do kiepskiego kina. Niestety termin premiery w TV+ nie jest jeszcze znany, ale nastąpi to niebawem.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy