^
Płyta głowna iPhone'a 1?

Czy tak będzie wyglądać płyta główna iPhone’a 12?

Jaromir Kopp

20 maja 2020

W internecie zaczęły krążyć zdjęcia, a w zasadzie zdjęcie i różne próby jego oczyszczenia, przedstawiające rzekomą płytę główną iPhone’a 12 lub 12 Pro.

Inne rozmieszczenie elementów w obudowie

Przyjmując, że jest to rzeczywiście płyta od nadchodzących iPhone’ów, to warto zwrócić uwagę na zmiany w kształcie względem iPhone’ów 11.

Wcześniejsze modele miały płytę szerszą, ale prostokątną. Ta widoczna na zdjęciach jest węższa, jednak posiada formę litery L. Poprzednio moduł karty SIM był osobnym elementem mocowanym do korpusu. Tym razem jest on umieszczony na płycie głównej. Wydaje się również, że jest na niej więcej złącz.

Zmiana kształtu może mieć też związek ze zmianą konstrukcji baterii. Już poprzednie modele stosowały specjalnie wytwarzane dla Apple ogniwa w kształcie litery L. Tym razem może Apple wróci do prostszej baterii o zbliżonej pojemności, na co pozwoli węższa płyta główna z częścią elementów przeniesioną na dół (lub górę) iPhone’a.

Wg Mac Rumors liczby umieszczone na płycie oznaczają, że mogła zostać ona wyprodukowana w pierwszym tygodniu października zeszłego roku. Dlatego nie musi to być płyta o finalnej konstrukcji, ale jedna z kandydatek to produkcji.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. pawciu

    Wspaniała ta płyta. Chciałbym żeby tak właśnie wyglądała płyta główna w moim nowym iPhonie.

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *