^
Apple iMac gets 2x more performance

Nowe iMaki pojawią się „na dniach”, a towarzyszyć będą im nowe AirPodsy?

Jaromir Kopp

7 maja 2020

Apple rzucił zgłodniałym fanom MacBooków w połowie satysfakcjonującą aktualizację, ale długo wyczekiwaną, więc i tak są zadowoleni. Jednak to spowodowało, że zwolennicy iMaców zrobili się jeszcze bardziej niecierpliwi. Być może i oni niebawem coś dostaną.

Komputery z dyskiem mechanicznym za 5 tysięcy w końcówce 2. dekady XXI wieku?

To największy zarzut dla iMaców. Ze współczesnymi systemami operacyjnymi ciężko pracować na komputerach z dyskiem talerzowym (HDD). Czas najwyższy, aby Apple z nimi skończył. Warto zaznaczyć, że również iMac jest ostatnim oferowanym przez Apple komputerem bez układu T2. Oczywiście wiąże się to z ich pozycją w edukacji, gdzie iMaki są nadal najpopularniejszymi komputerami od Apple. Na tym rynku liczy się cena, ale i możliwość uruchamiania systemów z dysków sieciowych, która nadal jest popularna w szkołach. Tę funkcję niestety wycina układ T2.

Nowe iMaki gotowe do sprzedaży.

Taką informację zamieścił na swoim profilu Jon Prosser znany z dojść do poufnych informacji pochodzących Apple.

https://twitter.com/jon_prosser/status/1258004593784623106?s=21

Jak widać, informuje on również o nowych słuchawkach, choć nie wiadomo czy będą one następcami linii AirPods Pro, czy zwykłej.

Mam nadzieję, że iMaki dostaną minimum 256 GB pamięci masowej SSD, a cena przynajmniej w USA (bo nasza waluta mocno osłabła) się utrzymają. Bardzo jestem ciekaw, co Apple zrobi z uruchamianiem sieciowym i jego toksycznym związkiem z koprocesorem T2 w nowych wersjach iMaców.

Może dowiemy się jeszcze dziś lub zaraz na początku przyszłego tygodnia.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (7)
L

7 komentarzy

  • Jaromir Kopp

   A wiesz, że kiedyś wykładnia była inna? Jeszcze za czasów Maców i Macisntoshy.

   • Jan

    Dla mnie komputer bez conajmniej 2 TR jest bez sensu

  • VoGo

   Serio to takie istotne?! Gdybym widział błędy ortograficzne to mooooże zwróciłbym uwagę. Ale w kwestii zapożyczeń, potocznych określeń nawet bym ręki od piwa nie odrywał. xD

 1. Adam

  Ale to była mniejszość gramatyczna, bez wsparcia Kuby Tatarkiewicza.

  • henry101

   Gość naprawdę siedzi w temacie a zawsze jakiś nadgorliwiec wytknie literówkę. Ludzie bez hejtu już nie mogą żyć. Ech

   • Kolega Marysi

    Marz racjię. To zwykły chejt. Pewnie jakiś niewyrzyty polonista zaplontał sie na tem stronem.