^
Alison Kirkham

Apple zatrudnia mistrzynię od filmów dokumentalnych

Jestem pewien, że znacie dokument „Planeta ziemia”. To jeden tych przyrodniczych filmów, który podczas oglądania zatrzymuje cię na długą chwilę przed ekranem. Za jego produkcję w BBC odpowiadała Alison Kirkham. W lecie pani Kirkham dołączy do zespołu Apple TV +.

Apple zatrudnia wyjątkową postać

Alison Kirkham to niesamowita osoba. Pod jej nadzorem dokumenty BBC otrzymały takie nagrody jak BAFTA, Royal Television Society czy Grierson Awards. Od 2005 pracowała w BBC. Tutaj obok przygotowywania dokumentów prowadziła również relację między innymi z królewskiego ślubu Harry’ego i Meghan Markle. Od lata Alison ma dołączyć do brytyjskiego oddziału Apple TV+ odpowiedzialnego za Europejskie produkcje dla Apple.

Więcej dokumentów w Apple TV+

To bardzo przemyślana decyzja. I zapewne nietania. Wynagrodzenie, jakie otrzymała Alison Kirkham w latach 2018-19 wynosiło 215 000 -219 999 funtów szterlingów. Jednak taka decyzja jest doskonałą podstawą do budowania telewizji dokumentalnej. Chyba nie ma lepszej osoby, która mogłaby podjąć się budowania tego zaplecza. W ostatnim czasie Apple TV+ coraz lepiej radzi sobie z serialami. Decyzją o zatrudnieniu Alison Kirkham możemy zatem spodziewać się więcej produkcji przyrodniczych na najwyższym poziomie znanym dotychczas z kanału BBC. 

Więcej o Apple TV+ – www.apple.com

Źródło: Variety

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy