^
apple wwdc announcement ready-set-code

WWDC 2020 rozpocznie się on-line 22 czerwca!

Jaromir Kopp

5 maja 2020

Termin najbardziej znaczącego wydarzenia w kalendarzu Apple jest już znany. Dzieli nas od niego około półtora miesiąca. Już niebawem dowiemy się jakie niespodzianki w nadchodzących systemach chce nam Apple zaoferować. Jednak apetyty wykraczają poza sam nowy software.

Na stronie i w aplikacji

Konferencja z konieczności odbędzie się, jak wiadomo wirtualnie. Deweloperzy z całego świata będą mogli w niej uczestniczyć na stronie WWDC20 oraz za pomocą aplikacji Apple Developer. Dlatego Apple zachęca deweloperów do pobrania aplikacji Apple Developer, w której w czerwcu zostaną udostępnione dodatkowe informacje o programie WWDC20 – w tym o prezentacjach oraz harmonogramie sesji i laboratoriów. Informacje będą również dostępne w witrynie internetowej Apple Developer oraz zostaną rozesłane za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Wraz z WWDC20 zapowiedziano Swift Student Challenge, czyli konkurs dla uczniów, którzy swoje aplikacje w Swift playground mogą nadsyłać do 17 maja.

WWDC20 będzie największe, jakie jak dotąd zorganizowaliśmy. Połączy ono w bezprecedensowy sposób w czerwcowym tygodniu, naszą globalną społeczność deweloperów, liczącą ponad 23 miliony osób, w celu zapoznania się z przyszłością platform Apple.

Nie możemy się doczekać, aby w czerwcu spotkać się online z globalną społecznością programistów i podzielić się z nimi wszystkimi nowymi narzędziami, nad którymi pracowaliśmy, aby pomóc im w tworzeniu jeszcze bardziej niesamowitych aplikacji i usług. Z niecierpliwością czekamy na możliwość podzielenia się ze wszystkimi szczegółami na temat WWDC20, gdy będziemy bliżej tego ekscytującego wydarzenia.

To słowa Phila Schillera

Właśnie na razie niewiele poza terminem Apple zdradził. Z podanych informacji wynika, że więcej mamy się dowiedzieć dopiero w pierwszych dniach czerwca. WWDC wraz z sesjami i możliwością interaktywnego udziału na taką skalę to ogromne przedsięwzięcie i jego przygotowanie nie jest rzeczą łatwą. Podejrzewam, że gorączkowe prace będą trwały do samej imprezy.

Jak co roku podczas WWDC poznamy nowe systemy, a deweloperzy powinni już pierwszego dnia uzyskać dostęp do bet. Jednak w tym roku spodziewamy się czegoś więcej. Bardzo możliwe, że nastał już czas, aby Apple zapowiedział wprowadzenie własnych procesorów do komputerów. Być może HomePod dostanie drugą szansę, dzięki otwarciu jego systemu na aplikacje. Niestety musimy jeszcze te półtora miesiąca wytrzymać.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy