^
Aplikacja Allegro z Sign in with Apple

Aplikacja Allegro z Sign in with Apple

Jaromir Kopp

4 maja 2020

Zaprezentowana niemal rok temu usługa „Zaloguj się, używając konta Apple”, która ma być bezpieczną i gwarantującą maksimum prywatności alternatywą do logowania i zakładania kont w różnych serwisach i aplikacjach nieśpiesznie, ale się rozpowszechnia. Dużym krokiem naprzód jest jej pojawienie się jej w aplikacji Allegro.

„Zaloguj się, używając konta Apple” w Allegro app

Cztery dni temu pojawiła się w App Store aktualizacja aplikacji Allegro, która zaadaptowała rozwiązanie Apple. Teraz przy zakładaniu konta i logowaniu, można skorzystać z bezpieczniejszej i bardziej poufnej metody niż wcześniej proponowane „Zaloguj z …” Facebookiem lub Google.

Co jest potrzebne

Aby zalogować się do aplikacji lub witryny internetowej, która korzysta z funkcji „Zaloguj się, używając konta Apple”, potrzebne jest konto Apple ID z dwupoziomowym uwierzytelnianiem. Trzeba też być zalogowanym do iCloud za pomocą konta Apple ID, jeżeli logowanie odbywa się na urządzeniu Apple. Można również używać funkcji „Zaloguj się, używając konta Apple” w innych przeglądarkach internetowych i na innych platformach, takich (Windows, Android).

„Zaloguj się, używając konta Apple” ogranicza ilość informacji automatycznie przekazywanych do serwisu oraz nie pozwala na śledzenie sposobów korzystania z serwisu, które odbywa się, gdy używamy logowania przy pomocy Facebooka lub Google. Dodatkowo decydujemy, czy ukryć nasz e-mail. W takim przypadku przygotowany zostanie losowy, jednorazowy adres.

Aplikacja Allegro z Sign in with Apple wybór adresu

Podczas logowania decydujemy, który z używanych adresów e-mail (zweryfikowanych do naszego konta Apple ID) chcemy przedstawić aplikacji lub usłudze. Można się też zdecydować na ukrycie adresu, jednak nie w każdym serwisie jest to dobre rozwiązanie.

Aplikacja Allegro z Sign in with Apple powiązanie konta

W przypadku aplikacji Allegro, gdy mamy już konto, ale chcemy uruchomić logowanie z Apple, dobrze jest podać adres e-mail już użyty w Allegro. W takiej sytuacji aplikacja go rozpozna i zaproponuje połączenie konta z logowaniem Apple.

Niestety widać, że aktualizacja została zrobiona w pewnym pośpiechu. Nie zmieniono informacji o „publikowaniu”, co w przypadku logowania z Apple, jest oczywiście niemożliwe.

Mam nadzieję, że za przykładem Apple pójdzie więcej polskich serwisów.

Aplikacja Allegro z Sign in with Apple Logowanie

Więcej informacji: „Jak używać funkcji Zaloguj się, używając konta Apple” 

Aplikacja Allegro w App Store

Gdy już jesteśmy przy temacie zakupów w Allegro, to wspomnę, że można aplikacji i na stronie www łatwo i szybko zakupić jeden z naszych podręczników do macOS.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

 1. Nikodem

  > Mam nadzieję, że za przykładem Apple pójdzie więcej polskich serwisów.

  Teraz będzie wysyp aktualizacji różnych aplikacji z dodaniem Sign in with Apple ze względu na wymóg, który Apple wprowadza. https://developer.apple.com/news/?id=03262020b

  • Nikodem

   Dodam, że dla usera Sign in with Apple jest świetne. Zapoznałem się z nim lepiej ostatnio, bo wdrażam SIWA w aplikacji i zdecydowanie częściej będę korzystał z tej funkcji jako user.

   Gorzej dla programisty, szczególnie jeżeli aplikacja nie jest napisana natywnie. Aplikacja, do której wdrażam tę funkcję, oparta jest o PhoneGap/Cordova, a ja wdrażam SIWA po stronie API. Pierwsze starcie to koszmar. Niejasna dokumentacja dla developerów z brakami i błędami to standard w Apple. Najweselej wdrażało się subskrypcje Apple’owskie…

 2. Mariusz

  Dopóki logujesz się w aplikacji to wszystkonjest super. Mniej super robi się gdy na takie Allegro będzie trzeba zalogować się z komputera, a tam nie wdrożono Sign with Apple. Przepisywanie randomowych maili łatwe i przyjemne nie będzie