^
Ulysses

Ulysses 19. Nowa wersja wyjątkowego edytora tekstu

Przemysław Marczyński

30 kwietnia 2020

Najlepsza aplikacja do pisania. Tak w jednym zdaniu mogę zrecenzować Ulysses’a. Jeśli miałbym wskazać aplikacje, bez których trudno mi jest wyobrazić sobie pracę to wysoko na szczycie znajdziecie ten edytor tekstu. Staram się pielęgnować publikowanie informacji o każdej „dużej” aktualizacji programu. Niedawno pojawiła się nowa odsłona tego programu oznaczona numerem 19 i wnosząca kilka zmian w tym jedną bardzo ważną dla użytkowników iPadOS – wsparcie dla myszki.

 

Ulysses na iPadzie jak na komputerze

ulysses

 

Ten edytor tekstu cenię szczególnie za możliwość „pisania w drodze”. Ma świetnie rozwiązany interfejs i nawet na iPhonie pisanie czy korekta tekstu jest bardzo wygodna. Teraz Ulysses wszedł na kolejny poziom dodając obsługę kursora co jeszcze bardziej usprawni pracę na urządzeniach mobilnych. Ważna zmiana dla wszystkich mobilnych autorów tekstów.

ulysses

Drugą ważną zmianą jest możliwość pracy nad plikami, które znajdują się w miejscach poza iCloud. Możemy dodawać przy użyciu Pliki dodatkowych lokalizacji gdzie będziemy przechowywać nasze dokumenty.

 

Brudnopis w Ulyssesie

 

Na takie rozwiązanie czekałem od jakiegoś czasu. Do tej pory zapiski związane z tekstami umieszczałem w skoroszytach oznaczonych wykrzyknikami abym wiedział, że są to tylko notatki. Teraz jednym kliknięciem mogę zamienić właściwy dokument w skoroszyt. Podczas eksportu projektu nie jest on wówczas uwzględniany zarówno w statystykach, jak również podczas generowania właściwego dokumentu. Takie pliki oznaczone są pionową kreską po prawej stronie marginesu.

ulysses

 

Większa kompatybilność z innymi aplikacjami

 

Twórcy programu poprawiają kompatybilność pracy z innymi aplikacjami. Dziś eksportując dokumenty w Markdown posiadające słowa kluczowe pojawią się one jako hasztagi w dokumencie. Wiele programów do zarządzania biblioteką dokumentów używa właśnie rozwiązania opartego na hasztagach. Ulysses od dzisiaj ułatwia wymianę dokumentów pomiędzy takimi aplikacjami. 

 

Idzie jeszcze lepszy Ulysses 20

 

Szczerze zacieram ręce co ciekawego pojawi się w kolejnej odsłonie aplikacji. Autorzy otwierają program testowy nowego oprogramowania i jeśli znajdziecie czas to pod adresem ulysses.app/beta można zapisywać się na testy Ulysses 20.


Oficjalna strona Ulyssesulysses.app 

 

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy