^
App Store i Apple Music w kolejnych krajach

Apple Music w kolejnych 52 krajach, App Store w 20 nowych

Jaromir Kopp

22 kwietnia 2020

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Apple poszerzyło zasięg dostępności swoich usług. Od teraz Apple Music jest dostępna w nowych 52 krajach i regionach, a App Store w kolejnych 20. iCloud również zwiększa swoją dostępność.

Ekspansja na wielu kontynentach

App Store, Apple Arcade, Apple Music, Apple Podcasts i iCloud są teraz dostępne w następujących krajach i regionach:

  • Afryka: Kamerun, Wybrzeże Kości Słoniowej, Demokratyczna Republika Konga, Gabon, Libia, Maroko, Rwanda i Zambia.
  • Azja-Pacyfik: Malediwy i Myanmar.
  • Europa: Bośnia i Hercegowina, Gruzja, Kosowo, Czarnogóra i Serbia.
  • Bliski Wschód: Afganistan (z wyjątkiem Apple Music) i Irak.
  • Oceania: Nauru (z wyłączeniem Apple Music), Tonga i Vanuatu.

Apple Music rozszerza się również na następujące kraje i regiony:

  • Afryka: Algieria, Angola, Benin, Czad, Liberia, Madagaskar, Malawi, Mali, Mauretania, Mozambik, Namibia, Republika Konga, Senegal, Seszele, Sierra Leone, Tanzania i Tunezja.
  • Azja-Pacyfik: Bhutan. Europa: Chorwacja, Islandia, i północna Macedonia.
  • Ameryka Łacińska i Karaiby: Bahamy, Gujana, Jamajka, Montserrat, St. Lucia, St. Vincent i Grenadyny, Surinam, Turcy i Caicos oraz Urugwaj.
  • Bliski Wschód: Kuwejt, Katar i Jemen.
  • Oceania: Wyspy Salomona.

Oto fragment oficjalnego komunikatu Apple:

App Store, obecnie w 175 krajach i regionach, jest najbezpieczniejszym i najbardziej tętniącym życiem rynkiem aplikacji na świecie, gdzie co tydzień odwiedza go ponad pół miliarda ludzi. Jest to najlepsze miejsce dla użytkowników do odkrywania nowych aplikacji i pozwala twórcom oprogramowania każdej wielkości rozpowszechniać swoje aplikacje wśród klientów na całym świecie. App Store oferuje wiele sposobów na budowanie biznesu przez deweloperów, a od czasu jego uruchomienia w 2008 roku, deweloperzy tworzą innowacyjne aplikacje, które wpływają na kulturę i zmieniają życie.

W Polsce App Store jest dostępny od początku, czyli 2008 roku. Jednak na iTunes Store musieliśmy jeszcze długo czekać. Jednak po wielu latach, trudno jest sobie wyobrazić korzystanie z urządzeń Apple bez tych usług. Jednak jak widać, nawet w Europie były regiony pozbawione tego dobrodziejstwa.

Więcej informacji: Apple Services now available in more countries around the world 

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy