^
Zdrowie i przykładowa aplikacja

Współpracuje z Apple Health. Tak będzie można promować aplikacje i urządzenia

Jaromir Kopp

21 kwietnia 2020

Nie wiem jak Wy, ale dla mnie bardzo ważne jest zbieranie informacji o zdrowiu w jednym bezpiecznym miejscu. Tym miejscem jest systemowa aplikacja Zdrowie. Teraz odnalezienie urządzeń i programów działających ze „Zdrowie” będzie łatwiejsze.

Wytyczne dotyczące użycia plakietki „Zdrowie”

Apple właśnie zaktualizował zasady dotyczące HealthKit, czyli API pozwalającego na integrację aplikacji i usług z systemową „Zdrowie”. Od teraz deweloperzy będą mogli używać specjalnego oznaczenia informującego, że ich produkt współpracuje ze „Zdrowie”. Plakietkę przygotował Apple i udostępnił w kilku formatach graficznych po angielsku i francusku. Oczywiście do plakietki dodał też, jak zwykle, zasady jej stosowania i graficzne wymogi dotyczące umieszczania w materiałach reklamowych i w aplikacjach.

To dobra wiadomość. Do tej pory zawsze mozolnie wyszukiwałem informacji, czy np. „inteligentny” termometr i jego aplikacja eksportują dane do „Zdrowie”. Teraz gdy będzie można stosować oznaczenia, takie poszukiwania będą łatwiejsze.

Z API HealthKit mogą korzystać programy fitnessowe, jak np. Strava, które mogą odczytywać (po udzielonej zgodzie) informacje o użytkowniku, jak wiek, wzrost, waga, treningi, sen i inne dane oraz je zapisywać. Dane do Zdrowie można też dodawać ręcznie. Tak na razie wpisuję pomiary glukozy we krwi, bo glukometr mojego psa, który czasem od niego pożyczam, nie jest „smart”. Na szczęście ciśnieniomierz i waga dane pomiarów eksportują już automatycznie.

Więcej informacji o plakietce „Współpracuje z Apple Health” 

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Kwolana

    Glukometr mojego psa… to mnie rozwaliło czym jeszcze dzielisz się z psem?