^
Apple Music web

Apple Music w przeglądarce już oficjalnie wydane

Jaromir Kopp

20 kwietnia 2020

Apple Music, choć jeszcze nie zdominowało rynku, jak kiedyś iTunes Store i nie należy się spodziewać, aby nastąpiło to szybko, jest bardzo popularny wśród użytkowników sprzętu Apple. Teraz będzie można z niego „oficjalnie” korzystać nawet bez konieczności instalowania aplikacji.

music.apple.com już bez „beta”

We wrześniu zeszłego roku Apple udostępniło wersję beta Apple Music w przeglądarce. Kilka dni temu z opisu i adresu zniknął dodatek „beta”.

Wersja webowa posiada w zasadzie takie same funkcje jak aplikacja dla macOS, ale bez tekstów piosenek. Mamy dostęp do własnych list i biblioteki, również utworów przesłanych lub zamapowanch z naszych własnych zasobów wgranych z płyt w komputerze.

Aby było ciekawiej niektórych funkcji, jak dostęp do list „Replay…” znacznie łatwiej było korzystać za pomocą przeglądarki niż w aplikacjach.

Jeżeli nie mamy aktywnej usługi Apple Music, przeglądarka zaproponuje rozpoczęcie okresu próbnego, jednak jego aktywację musimy dokończyć za pomocą aplikacji Muzyka lub iTunes.

Usługa działa na większości współczesnych przeglądarek, dlatego może być przydatna w nieprzewidzianych okolicznościach.

Przypomnę adres: Apple Music wersja webowa.

Apple Music web błąd w tłumaczeniu

Niestety widać, że w tłumaczeniu na język polski w Apple Music WWW nadal są pewne braki. Pojawił się typowy błąd „automatycznych” tłumaczeń, czyli zamiana „własnego — swojego”, na „twojego”. Na urządzeniach Apple można skorzystać z „Sign in with Apple”.

Apple Music web Sign in with Apple

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Maciej

    Niestety ale wersja webowa działa zdecydowanie lepiej niż natywna w macOS Catalina 🙁