^
iPhone SE 2020 w sklepie Apple akcesoria

Jednak iPhone SE? Premiera jeszcze dziś! [aktualizacja]

Jaromir Kopp

3 kwietnia 2020

Mam nadzieję, że w swoich spiżarkach na czas epidemii zgromadziliście również zapas szampana lub innych musujących napojów. Wygląda na to, że czas sięgnąć po butelkę z tej żelaznej rezerwy. iPhone SE nadchodzi!

Jak widać nawet w sklepie Apple pojawiły się już akcesoria dla iPhone SE 2020… identyczne jak dla iPhone 8.

iPhone SE 2020

Wg informacji, do których dotarł 9to5mac nowy „tani” iPhone odziedziczy nazwę po poprzedniku. Apple przyzwyczaiło nas, że nie lub wymyślać nowych nazw i często odgrzewa te już sprawdzone, nie martwiąc się bałaganem, jaki to powoduje. To też dobry sposób na łatwiejsze i tańsze zarządzanie znakami towarowymi.

Niestety wielu będzie rozczarowanych tym, że iPhone SE 2020 po poprzedniku, czyli iPhone SE 2016 odziedziczy tylko nazwę. Resztą formy zewnętrznej otrzyma w spadku po iPhone 8. Za to wnętrze w znacznej części dziedziczy po obecnych flagowcach. Spodziewamy się procesora A13 z 3 GB RAM, trzech wielkości pamięci flash: 64, 128, 254 GB oraz dwóch kolorów (czarny i biały) plus PRODUCT (Red).

Wg 9to5mac ma być dostępny w zamówieniach już dziś. Cena niestety nie jest znana. Jednak przewidywania Kuo mówią o 399$ za wersję podstawową. To o 50$ taniej niż obecnie iPhone 8. To by się przekładało na jakieś 2049 zł w Polsce, choć przy takim spadku wartości złotego może być gorzej.

Mam nadzieję, że za kilka godzin będę mógł napisać Wam już konkrety. Sprzedaż powinna ruszyć lada chwilę, oczywiście, jeżeli 9to5mac ma rzeczywiści dobre dojścia do informacji.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Jaro

    I co ?