^
mojmac-podcast-1

#4 – Mój Mac Podcast. Grill z iPadem Pro 2020

Artur Jopek

3 kwietnia 2020

Zapraszamy do najnowszego odcinka Mój Mac Podcastu. Wreszcie jesteśmy w komplecie, więc czym prędzej zaczęliśmy grillować. Wróć! Nagrywać, ale z grillem, a nawet całkiem sporym stosem w tle.

W tym nagraniu rozmawiamy o iCloud. Roztrząsamy plotki o Apple Watch Series 6 i „mitycznym” iPhonie SE2/9 (czy jak już tam go nazwą). Dzielimy się też z Tobą sposobem na darmową prasę dzięki promocji Zinio. Jednak niekwestionowaną gwiazdą odcinka jest nowy/stary (niepotrzebne skreślić) iPad Pro 2020. Włącz nas już teraz i zapraszamy na staropolskiego grilla.

Audycję prowadzą:Przemysław Marczyński,  Jaromir Kopp oraz Artur Jopek.

Mój Mac Podcast znajdziesz w: Apple Podcasts oraz na wielu innych platformach.

 

Artur Jopek

Sympatyk rozwiązań rodem z Cupertino. Współtworzy miesięcznik Mój Mac Magazyn oraz serwis mojmac.pl. Na co dzień zajmuje się marketingiem w internecie, pomagając firmom zaistnieć w sieci. Miłośnik technologii informatycznych i doskonałego brzmienia.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

 1. Mariusz

  Cześć Panowie.
  Super Was się słucha, ale mam 2 uwagi:

  1. Apple Watch – nie potrzeba podawać kodu odblokowania za każdym razem. Właściwie to nigdy nie potrzeba podawać kodu. Wystarczy w opcjach w aplikacji Watch zaznaczyć, że odblokować ma się automatycznie, kiedy założysz go na rękę i odblokujesz chwilę później iPhona. Nie pamiętam już kiedy ostatnio podawałem kod.
  2. Kod odblokowania do Apple Watch nie musi być wcale 4-cyfrowy. Można ustawić 6-cyfrowy (Jaromir uwaga dla Ciebie).

  Co do dalszej dyskusji:
  – Ja osobiście jestem zawiedziony podejściem Apple do kwestii procesora w nowym iPadzie. Nie wierzę w to, że tak ciężko było wyprodukować A13x. Odblokowanie 1 rdzenia jest trochę oszustwem. Jeśli firma będzie szła w tę stronę to przynajmniej moja opinia o niej nie będzie już taka, jaką miałem wcześniej.

  • Jaromir Kopp

   1. Tak, ale idę o zakład, że kodem zrobię to szybciej, tao o 50%
   2. Dzięki! Zaraz zmienię!

   My tak samo, dlatego tak sobie żartowaliśmy z Przemka i jego entuzjazmu. Nie raz o tym pisałem tuta, że to „zapchaj dziura”, ale za to z LiDARem

 2. Patryk

  Moim zdaniem ten dodatkowy rdzeń który został odblokowany nie po to aby zwiększyć wydajność, tylko po aby obsłużyć mocą obliczeniową LiDAR.
  Ten iPad to wersja demo dla deweloperów przed nowym iPhonem, nowy opad pro będzie na wiosnę 2021 i będzie miał procesor a14x.