^

Facebook Messenger dla macOS

Tomasz Wołkowski

3 kwietnia 2020

W dobie koronawirusa jedną z najważniejszych rzeczy jest pozostanie w kontakcie z bliskimi. Kwarantanna często skutecznie nam to utrudnia, jednak z pomocą przychodzą różnego rodzaju komunikatory, takie jak WhatsApp, FaceTime czy Skype.

Facebook Messenger dostępny w App Store

Jednak największą ilość użytkowników na świecie posiada Facebook. Kto nie chce przeglądać wszyskich informacji na tablicy (często różnych dziwnych zdjęć z nową lodówką) ten ceni sobie bardzo komunikator Facebook Messenger. Do niedawna trzeba było szukać tego programu na macOS u różnych firm trzecich. Teraz jest on dostępny w App Store prosto od Facebooka.

Wypróbowałem go dla Was i niczego złego nie mogę powiedzieć. Aplikacja po instalacji łączy się od razu z naszym kontem facebookowym i pokazuje wszystkie nasze chaty. Jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi bliskimi bez odrywania się od naszej pracy.

Program waży 106,2 MB i jest do pobrania w App Store.

Źródło: appgefahren

Tomasz Wołkowski

Nazywam się Tomasz Wołkowski i od 2006 r. korzystam z rozwiązań firmy Apple, kiedy to kupiłem MacBooka White 13" , był to pierwszy komputer od Apple z procesorem Intela. Od tamtego czasu korzystam tylko z rozwiązań Apple. Teraz prowadzę swoją firmę, ale w dalszym ciągu znajduję czas na to, żeby śledzić wydarzenia, dotyczące firmy z Cupertino.
Komentarze (8)
L

8 komentarzy

 1. Macminik

  Nie obraź się, ale ten news już ma kilkutygodniową brodę….

  Odpowiedz
 2. Maltaz

  Naprawdę redaktor nie może niczego złego powiedzieć na temat apki messenger na Maka? 😀
  1,4 gwiazdki na App Store musi być bez powodu

  Odpowiedz
  • maltaz

   Proszę wybaczyć uszczypliwość, ale to największy powód do wstydu inżynierów Facebook’a. Ogromny wstyd, że śmią coś takiego wdrażać. Absurdalny czas włączania się, błędy, to, że część funkcjonalności nie działa/działa błędnie…

   Odpowiedz
  • Macminik

   Nie może bo właśnie odkrył apke która jest prawie miesiąc. Na początku było ok, ale kolejne aktualizacje były coraz gorsze. Przedostatnia wersja zupełnie uziemiły apke i była bezużyteczna. Wtedy to przytulała po jednej * masowo. Obecna wersja już jest lepsza choć jeszcze daleko jej do ideału.

   Drogi autorze, teraz czekamy na info, że Apple udostępniło macOS Cataline.

   Odpowiedz
  • Jaromir Kopp

   A jakieś Twoje własne doświadczenia, czy tylko tak sobie marudzisz?

   Odpowiedz
 3. Szymek

  na moim air z mid 2013 z el capitan, odpalam
  apkę i nic się nie dzieje, wyświetla się tylko tło z logiem facebooka, reinstall nie pomaga.

  Odpowiedz
 4. Paweł

  Zainstalowałem jakieś 2 tygodnie temu i tego samego dnia odinstalowałem. U mnie na MacBooku Air z 2017 roku aplikacja działając w tle zżerała 20% procesora.

  Odpowiedz
 5. Tomasz Wołkowski

  Krytykujecie, że news ma „kilkutygodniową brodę”. Chodziło mi o ostatnią jego wersję z ostatnimi poprawkami. Jeśli to też jest kilkutygodniowa broda, to niestety jest więcej serwisów w Polsce, które mają takie opóźnienie jak mój tekst 😉 http://feedproxy.google.com/~r/dobreprogramy/Aktualnosci/~3/gweTTQLqR-w/107225

  Co do konstruktywnych krytyk, być może zbyt krótko testowałem ten komunikator i na dłuższą metę wykazuje takie minusy o jakich pisze np Paweł lub Szymek.

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *