^
iPad Pro Magic Keyboard

Pierwsze testy nowego iPad Pro, szykuje się kolejny model już jesienią?

Jaromir Kopp

24 marca 2020

Pojawiły się już w sieci pierwsze testy nowych iPadów Pro. Zgodnie z oczekiwaniami, nie widać znaczącego przyrostu prędkości w obliczeniach na CPU.

Ciut szybszy od poprzednika

Nowa wersja procesora A12Z zastosowana w iPadach Pro 2020 ma taką samą ilość rdzeni CPU jak stosowany w poprzednikach A12X. Apple jedynie zdecydował się zwiększyć ilość rdzeni graficznych. Jednak na zamieszczonych w serwisie imgur przez użytkownika Zindexed testach, nie ma rezultatów pochodzących z GPU.

iPad Pro 2020 Geekbench

A12Z osiąga na jednym rdzeniu 1114, podczas gdy A12X 1111. W przypadku użycia wszystkich 8 rdzeni (4 wydajne i 4 ekonomiczne) różnica jest podobnie nikła. Odpowiednio: 4653 i 4604, czyli w granicach błędu pomiaru.

Można wierzyć, że wydajność graficzna jest odczuwalnie większa, stawiam na 30%, ale na takie testy musimy jeszcze poczekać.

Przypomina to trochę sytuację podczas wprowadzania pierwszego iPada z ekranem Retina. iPad 3, bo o nim mowa, był oferowany przez Apple jedynie 7 miesięcy, od marca 2012 do października 2012. Zastąpił go iPad 4, który nie dość, że oferował odpowiednią wydajność, to również nowe złącze Lightning. Trójka wyposażona była jeszcze w gniazdo Apple 30-pin.

Coś czuję, że Apple musiał w końcu „rzucić” coś na pożarcie wygłodniałym użytkownikom, ale nie jest to ostatnie jego słowo w kwestii iPadów Pro w tym roku.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy