^
iMessages Wiadomości ikona

iMessages będzie udoskonalony, pojawią się nowe funkcje

Jaromir Kopp

10 marca 2020

Wzmianki i „wycofanie” wysłanych wiadomości, to tylko niektóre z nowości, jakie szykuje dla nas Apple w iMessages. Komunikator Apple stanie się jeszcze bardziej użyteczny.

Wzmianki

Znany z wielu serwisów system „wzmiankowania”, czyli wysyłania powiadomienia, gdy w komentarzu za symbolem @ wpisujemy imię lub nazwisko osoby znajdującej się w naszych kontaktach, ma trafić do iMessages. Funkcja wydaje się szczególnie przydatna w rozmowach grupowych, gdy często z racji sporej ilości powiadomień, mamy je dla danej konwersacji wyciszone. Osoba, której uwagę chcemy przyciągnąć, dostanie powiadomienie, gdy ją „wzmiankujemy”.

Warto zaznaczyć, że podobna funkcja już od lat istnieje w iMessages dla macOS. Jeżeli w ustawieniach włączymy opcję „Powiadom, gdy wiadomość zawiera moje imię”, to pojawi się komunikat, gdy ktoś w treści wiadomości zawrze nasze imię.

Wycofywanie wiadomości

Każdemu z nas zdarzyło się pomylić konwersacje i wysłać tekst nie tam gdzie trzeba. Czasem również orientujemy się poniewczasie w błędach w wiadomości. Apple planuje udostępnić możliwość jej „wycofania”, jeżeli zdecydujemy się na to w określonym, limitowanym czasie od wysłania.

Inne nowe funkcje obejmują „dymki” w rozmowach grupowych, jak to już ma miejsce w konwersacjach jeden na jeden informujące, że ktoś coś pisze. Możliwość zaznaczenia ostatniej wiadomości w rozmowie jako nieprzeczytanej po jej otwarciu oraz możliwość podawania statusu z opisem tak jak to miało miejsce w dawnym iChat dla macOS.

Warto przypomnieć, że w Catalinie w pierwszych betach znaleziono niemal kompletny iMessages z iPadOS jako framework Catalyst.

Źródło: Mac Rumors 

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. Jaro

    Fajnie jestem tu nowy i zostaje ! Jaromir fajnie się to wszystko czyta.

    • Jaromir Kopp

      Dziękuję!