^
HomeKit

HomeKit w iOS 14. Szykuje się sporo nowości

Jaromir Kopp

11 marca 2020

Plik z wczesną wersją iOS 14, który trafił „przypadkiem” do 9to5Mac, stał się kopalnią informacji o możliwych nowych funkcjach w nadchodzących systemach. Użytkownicy HomeKit też już się dowiedzieli, że mają na co czekać.

Night Shift dla świateł

Zależnie od pory dnia oświetlenie, które ma możliwość zmiany temperatury, będzie mogło je dostosowywać do pory dnia. Chłodniejsze kolory pojawią się rano i w południe, a wraz z nadchodzeniem nocy, temperatura światła będzie się ocieplać. Podobnie dzieje się z ekranami naszych urządzeń, jeżeli włączymy funkcję „Night Shift”. To dobry pomysł. Obecnie realizuję go za pomocą automatyzacji, które zmieniają barwę światła jakiś czas po zachodzie słońca.

Ulepszony monitoring w HomeKit

Kamery zgodne z HomeKit niedawno otrzymały zapowiedzianą w czerwcu 2019 funkcję „Prywatny monitoring”. Secure Video, bo tak to się nazywa po angielsku, pozwala na rejestrację klipów ze zdarzeniami w iCloud. Centrum akcesoriów rozpoznaje, czy kamera uchwyciła w kadrze poruszającą się osobę, pojazd lub zwierzę (zależnie od ustawień) i wysyła kilkunastosekundowe wideo zaszyfrowane kluczem prywatnym na serwery Apple.

Teraz ta funkcja ma zostać wzbogacona o znane już z niektórych kamer, funkcje rozpoznawania konkretnych osób.

Głośniki dla Apple TV

Nie wiem jak Was, ale mnie bardzo denerwuje konieczność przypominania Apple TV, gdzie ma kierować strumień audio. Niestety nie wystarczy raz wybrać głośników Air Play jako wyjścia. Często po restarcie i w innych mniej oczywistych sytuacjach trzeba ponownie ustawiać wyjście dźwięku.

W nadchodzącym systemie Apple TV mają zapamiętywać wybrane głośniki i póki są one dostępne oraz nie zmieniono wyjścia, zawsze przekazywać dźwięk na nie.

Prawda, że zapowiada się interesująco?

Źródło: 9to5mac 

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy