^

Nowy głośnik Bang & Olufsen – Beosound Balance z AirPlay 2

Redakcja

6 marca 2020

Beosound Balance to nowy głośnik od marki Bang & Olufsen. Wykonano go z litego drewna dębu zaś wnętrze wypełnia siedem starannie ulokowanych głośników. Sprzęt wspiera technologię multiroom wykorzystując do tego Apple AirPlay 2 oraz Google Chromecast.

Wyjątkowy wygląd Beosound Balance

Za projekt głośnika odpowiada Benjaminem Hubertem z brytyjskiego studia wzornictwa przemysłowego LAYER. Jego celem było stworzenie urządzenia integrującego się z meblami bez uszczerbku dla funkcjonalności i wrażeń akustycznych. Składa się z podstawy wykonanej z litego drewna dębowego, wizualnie dającej konstrukcji solidny fundament oraz cylindra, pokrytego ekskluzywną tkaniną.

Wygodny sposób zarządzania brzmieniem

W nowym głośniku panel sterowania został ukryty w aluminiowej pokrywie cylindra. Przezierny metal rozświetli
się zachęcając do interakcji dopiero, gdy użytkownik zbliży się do urządzenia. Przesuniecie palcem dookoła panelu pozwala sterować głośnością a dotknięcie odpowiednich ikon zmienia ścieżkę, wstrzymuje odtwarzanie lub daje szybki dostęp do ulubionych trybów emisji dźwięku. Gdy użytkownik oddala się, dzięki zastosowanym technologiom panel wygasa i ponownie tworzy gładką powierzchnię.

Bang & Olufsen poświecił dekady na badanie akustyki pomieszczeń i jej wpływu na ludzką percepcję, dzięki czemu wypracowaliśmy prawdziwie unikalne technologie. Soczewki akustyczne w kolumnach Beolab 18 i Beolab 50, pozwalające emitować bardzo precyzyjny dźwięk kierunkowy lub – zastosowana w kolumnie Beolab 90 – technologia kontrolowania wiązki i algorytmy zaawansowanego, aktywnego systemu kompensacji akustyki pomieszczenia są doskonałym przykładem wykorzystania technologii do kalibracji głośnika dla osiągnięcia perfekcyjnego brzmienia w każdym wnętrzu. Cieszymy się, że mogliśmy zastosować te rozwiązania w nowym Beosound Balance – powiedział Neo Kaplanis, Tonmeister w Bang & Olufsen.

Oficjalna stronawww.bang-olufsen.com
Cena – 9500 zł.

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy