^
Apple przypomina deweloperom o iOS 13 i iPadOS 13

Apple przypomina deweloperom o iOS 13 i iPadOS 13

Jaromir Kopp

5 marca 2020

Apple nie odpuszcza programistom. Termin 30 kwietnia 2020 roku, po którym wszystkie aplikacje wysyłane do App Store będą musiały być wykonane przy użyciu SDK iOS 13, zbliża się nieubłaganie.

Poziom instalacji: 77% i 79%

Okazuje się, że iPadOS 13 cieszy się większą popularnością niż iOS 13. Ten pierwszy jest już zainstalowany na 79% urządzeń, iOS zaś na 77%.

Apple zachwala „trzynastki” deweloperom słowami:

Wyślij swoje aplikacje na iPhone’a do App Store

System iOS 13 działa obecnie na 77% wszystkich urządzeń iOS wprowadzonych w ciągu ostatnich czterech lat na całym świecie. Dzięki bezproblemowej integracji z trybem Dark Mode logowaniu się z Apple oraz najnowszym osiągnięciom ARKit 3, Core ML 3 i Siri, iOS 13 zapewnia wspaniałe wrażenia użytkownikom. Począwszy od 30 kwietnia 2020 r., wszystkie aplikacje na iPhone’a wysyłane do App Store muszą być zbudowane z wykorzystaniem zestawu iOS 13 SDK lub nowszego.

iPadOS działa obecnie na 79% wszystkich urządzeń iPad wprowadzonych na rynek w ciągu ostatnich czterech lat, na całym świecie. Dzięki iPadOS’owi można korzystać z wielu okien, dodawać pełne możliwości rysowania dla Apple Pencil i udostępniać czcionki do użytku w całym systemie. Można również skorzystać z trybu Dark Mode, zalogować się z Apple i najnowszych osiągnięć w ARKit 3, Core ML 3 i Siri. Począwszy od 30 kwietnia 2020 r., wszystkie aplikacje na iPada wysyłane do App Store muszą być zbudowane z zestawem iOS 13 SDK lub nowszym.

Korzystaj z funkcji Xcode, takich jak storyboardy (w tym storyboardy startowe), Auto Layout i SwiftUI, aby mieć pewność, że elementy interfejsu i układy aplikacji automatycznie dopasowują się do wyświetlacza wszystkich modeli iPhone’ów, niezależnie od ich rozmiaru i proporcji. Począwszy od 30 kwietnia 2020 r., wszystkie aplikacje przesyłane do App Store muszą być wyposażone w storyboardy z kodem Xcode w celu udostępnienia ekranu startowego aplikacji, a wszystkie aplikacje iPhone’a muszą obsługiwać wszystkie ekrany iPhone’a.

Więcej informacji można znaleźć na stornach dla deweloperów: Submit Your iPad Apps to the App Store.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy