^
Wirus BigRobalus i dyskietka FDD

Przypadek koronawirusa wstrzymuje produkcję aparatów do iPhone’ów

Jaromir Kopp

2 marca 2020

Koronawirus i związana z nim panika, sporo namieszały w gospodarce. Jednak, choć nie wywołuje on tak śmiertelnych chorób, jak gorączka krwotoczna, czy choćby „hiszpanka” sto lat temu, to ogniska choroby należy izolować. Tak też poczyniono w jednej z fabryk LG Innoteck.

Jedna z pięciu

LG Innoteck, który dostarcza moduły kamer dla iPhone’ów, zamknął swoją fabrykę w Gumi w niedzielę po tym, jak u jednego z pracowników został potwierdzony przypadek wirusa. Fabryka będzie zamknięta również w poniedziałek, aż do zakończenia dezynfekcji. W tej samej miejscowości wcześniej zamknięto fabryki Samsunga.

Niestety epidemia koronawirusa zbiera największe żniwo w gospodarce. Kolejne firmy, w tym Apple ogłaszają, że nie będą w stanie osiągnąć zamierzonych wyników. Dodatkowo jak wiemy, część z premier nowych produktów może się przez to opóźnić, a klienci już teraz narzekają na braki w dostępności towarów produkowanych w Chinach, Korei Południowej i kilku innych krajach, gdzie wirus wymusza zamknięcie wytwórni i ograniczenie w przemieszczaniu się ludności.

No to zdrowia Wam (i sobie) życzę!

Źródło: Reuters 

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy