^
Keynote iOS ikona

Animacje obiektów w Keynote, Apple radzi

Jaromir Kopp

2 marca 2020

Na kanale Apple Support w serwisie YouTube publikowane są między innymi krótkie filmy prezentujące, mniej lub bardziej znane, ale przydatne funkcje systemów i aplikacji od Apple. W czwartek opublikowano filmik dotyczący aplikacji w Keynote.

Keynote – najlepszy program do prezentacji

W prezentacji nic nie zastąpi dobrej myśli przewodniej i interesujących pomysłów na jej prezentację, jednak kiepskie przedstawienia może rozłożyć nawet najlepszy temat. Z kolei przy mniej pasjonujących treściach, ciekawa oprawa może wybudzić publiczność z letargu przynajmniej co jakoś czas. Dlatego prezentacje warto okrasić z umiarem i w odpowiednich momentach, ciekawymi animacjami.

Dobry przykład przedstawiło Apple. Oto przepis jak dodać mruganie do gwiazdki w Keynote.

Pukamy w obiekt, który chcemy animować. Z menu kontekstowego wybieramy Animacja, następnie na dole ekranu Dodaj akcję. Potem wystarczy wybrać stosowną animację. Po wybraniu, czego już na filmie nie pokazano, można puknąć w nazwę akcji wyświetlaną na dole po zaznaczeniu obiektu i zmienić jej parametry jak czas, siłę czy kierunek oraz zdecydować, czy ma pojawić się po stuknięciu, czy po poprzedniej animacji lub razem z innymi.

Oczywiście Keynote dla macOS również oferuje takie funkcje i wymienia się plikami prezentacji w obie strony z wersją dla iOS i iPadOS.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy