^
Szklany iPhone

Wszystko ze szkła, nowy patent Apple

Jaromir Kopp

24 lutego 2020

Od iPhone’a 4 Apple przyzwyczaja nas, że jego urządzenia są nad przeciętnie tłukące. Poza ekranem można w nich zbić często również „plecki”. Nie chodzi tu tylko o iPhone’y, ale również o gładzik, czy pilota do Apple TV, który w znacznej części jest wykonany ze szkła. Jednak może być jeszcze gorzej.

Ekran dookoła szklanego urządzenia

Na szczęście dodatkowe powierzchnie szklane mogą być zastosowane wg Apple do innych celów niż estetyczno-niemagnetycznych. W patencie opublikowanym 20 lutego Apple „wynalazł” ekran dookoła smartfona. Również na krawędziach, a nawet z tyłu urządzenie będzie mogło wyświetlać informacje. Na ilustracjach do patentu widzimy dane z giełdy, pogodę oraz ikony, które są wyświetlane w miejscach czułych na dotyk i pozwolą na sterowanie funkcjami urządzenia (smartfonu).

Szklany HomePod

Interesujące jest, że Apple przedstawił również urządzenia w innej niż smartfon formie. Ciekawie wygląda walec podobny do poprzedniego Mac Pro oraz inne stojące, ale bardziej spłaszczone obudowy. Ich cechą charakterystyczną jest wykonanie w większości ze szkła, które może pozwolić na wyświetlanie informacji na niemal całej powierzchni lub w zazwyczaj nieużywanych do tego celu rejonach.

Wszystko pięknie sklejone i ze szkła

Osobną częścią patentu, są metody formowania takich szklanych obudów. Apple przedstawia, że mogą one składać się z kilku spasowanych elementów, ale pewne rysunki sugerują też, że obudowy mogą być klejone z dwóch lub więcej części, a nawet wykonane w całości w odpowiednich formach.

Czy takie szklane „dziwadła” przypadłyby Wam go gustu?

Link do patentu.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy