Od iPhone’a 4 Apple przyzwyczaja nas, że jego urządzenia są nad przeciętnie tłukące. Poza ekranem można w nich zbić często również „plecki”. Nie chodzi tu tylko o iPhone’y, ale również o gładzik, czy pilota do Apple TV, który w znacznej części jest wykonany ze szkła. Jednak może być jeszcze gorzej.
Ekran dookoła szklanego urządzenia
Na szczęście dodatkowe powierzchnie szklane mogą być zastosowane wg Apple do innych celów niż estetyczno-niemagnetycznych. W patencie opublikowanym 20 lutego Apple „wynalazł” ekran dookoła smartfona. Również na krawędziach, a nawet z tyłu urządzenie będzie mogło wyświetlać informacje. Na ilustracjach do patentu widzimy dane z giełdy, pogodę oraz ikony, które są wyświetlane w miejscach czułych na dotyk i pozwolą na sterowanie funkcjami urządzenia (smartfonu).
Interesujące jest, że Apple przedstawił również urządzenia w innej niż smartfon formie. Ciekawie wygląda walec podobny do poprzedniego Mac Pro oraz inne stojące, ale bardziej spłaszczone obudowy. Ich cechą charakterystyczną jest wykonanie w większości ze szkła, które może pozwolić na wyświetlanie informacji na niemal całej powierzchni lub w zazwyczaj nieużywanych do tego celu rejonach.
Osobną częścią patentu, są metody formowania takich szklanych obudów. Apple przedstawia, że mogą one składać się z kilku spasowanych elementów, ale pewne rysunki sugerują też, że obudowy mogą być klejone z dwóch lub więcej części, a nawet wykonane w całości w odpowiednich formach.
Czy takie szklane „dziwadła” przypadłyby Wam go gustu?
0 komentarzy