^
Microsoft Office mobile iOS

Microsoft Office dla iOS powraca! Cztery aplikacje w jednej, mobilnej

Jaromir Kopp

20 lutego 2020

Po kilku miesiącach ograniczonych publicznych testów Microsoft zdecydował się udostępnić nową, zintegrowaną wersję swojego pakietu Office na iOS. Warto zaznaczyć, że jest to powrót, a nie premiera.

Mobilny Microsoft Office całkiem odświeżony

Od wczoraj możemy pozbyć się z iPhone’ów czterech aplikacji Microsoftu i zastąpić je jedną. Po ponad 5 latach Microsoft „zaktualizował”, a raczej wydał pod starą nazwą w App Store, całkiem nowe wcielenie pakietu biurowego. Dzięki temu zabiegowi ponoć nic nie tracimy z funkcjonalności poszczególnych aplikacji, zyskujemy zaś nowe możliwości oraz uwalniamy pół gigabajta miejsca w pamięci flash naszego iPhone’a.

W jednej aplikacji zintegrowano: Worda, Excela, PowerPointa oraz Lens. Ten ostatni został mocno udoskonalony. Potrafi zamieniać zdjęcie z tekstem na tekst, a fotografując tabelki, możemy do razy stworzyć dokument Excela. Dodano też lepszą obsługę pdf-ów oraz szybkie tworzenie notatek za pomocą Sticky Notes.

Microsoft Office mobile

Microsoft już zapowiada kolejne udoskonalenia jak dyktowanie, Excel Cards View (wygodniejsza edycja komórek arkusza na małym ekranie), czy Outline to PowerPoint (wygodna edycja treści do prezentacji na ekranie iPhone’a).

Połączona aplikacja Office jest dostępna tylko w wersji na iOS. iPady bardzo dobrze sobie radzą z bardziej „desctopowymi” wersjami pakietu Office podzielonymi na indywidualne aplikacjie.

Różne warianty abonamentu Office 365 można wykupić wewnątrz aplikacji.

Informacja na stronie Microsoftu.

Microsoft Office w App Store 

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Paweł Nyczaj

    W nowej wersji brakuje jednak apki dla Apple Watch, która pozwalałaby np. przełączać ekrany prezentacji w PowerPoint. Samodzielny PowerPoint ma taką apkę dla Watcha. Ale ogólnie kierunek jest bardzo dobry i jedna uniwersalna apka lepiej sprawdza się na iPhone. iPad to jednak w coraz większym stopniu podstawowy komputer Apple i w jego przypadku lepsze są samodzielne aplikacje Office

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *