^
Apple Music teksty synchroniczne

Apple Music z synchronicznymi tekstami w drugiej becie macOS 10.15.4

Jaromir Kopp

20 lutego 2020

Aplikacja Muzyka na macOS, po pozbyciu się ciężaru filmów i obsługi urządzeń mobilnych znacznie zyskała. Jednak brakuje w niej mojej ulubionej nowej funkcji: synchronicznych tekstów piosenek. Już niedługo brak zostanie naprawiony.

macOS i Muzyka z tekstami

W obecnie testowanej wersji macOS 10.15.4 Catalina aplikacja Muzyka pokazuje już podczas odtwarzania piosenek, teksty zsynchronizowane z muzyką tak jak na iOS, iPadOS i tvOS.

Jak już wspomniałem, to moja ulubiona nowa funkcja w Apple Music, choć jeszcze nigdy nie brałem udziału w zabawach karaoke. Możliwość czytania zsynchronizowanych z muzyk tekstów, zwłaszcza po angielsku, pomaga mi w ich zrozumieniu. Nawet polskie teksty są przydatne, bo niestety czasem trudno zrozumieć co wyśpiewują nasi artyści.

Apple Music teksty synchroniczne 2

Tekstów synchronicznych pojawia się coraz więcej i jak widać, są one również w bardzo wielu polskich piosenkach i to wcale nie z najpopularniejszego nurtu.

Apple Music teksty synchroniczne 1

To co? Może zamiast kolejnego oglądania nudnej transmisji z konferencji Apple (które się kończy), zorganizujemy jakiś konkurs karaoke?

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy