^
Apple Music Muzyka ikona macOS

Kolejne udoskonalenia w Apple Music: inne wersje albumów

Jaromir Kopp

19 lutego 2020

Apple Music stale się rozwija. Obecnie jest naprawdę mocną konkurencją dla serwisów streamujących muzykę, będących dłużej na rynku. Stopniowo, bez zbędnych rewolucji pojawiają się w aplikacji kolejne sympatyczne dodatki.

Inne wersje albumów w Apple Music

Często poszukując sprawdzonej muzyki, bo „[…] ja jestem umysł ścisły. Mnie się podobają melodie, które już raz słyszałem”, trafiam na album, który nie całkiem odpowiada temu, co pamiętam. Okazuje się, że Shazam lub wyszukiwarka podpowiedziała mi odpowiednią melodię, ale na płycie w innej wersji.

I oto Apple przyszło mi z pomocą i dodało usługę, pokazującą alternatywne wersje albumów. W przypadku singli i EPek inne wydania, na których znajduje się tytułowy utwór.

To kolejny drobiazg, który przyda się nie tylko takim „inżynierom Mamoniom”, jak ja. Czasem możemy być zaskoczeni alternatywnymi wersjami znanych albumów, o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia. To pozwali dotrzeć do starszych lub nowszych, innych wersji muzyki, którą lubimy lub na którą trafiliśmy z polecenia, czy przypadkiem.

Inne wersje albumów wyświetlają się pod tym, który aktualnie przeglądamy. Przy okazji możemy się dowiedzieć, czy ktoś z naszych „muzycznych” znajomych, też słuchał tego albumu lub utworu.

Funkcja pojawia się w aplikacji Muzyka na iOS, ale na macOS jeszcze jej nie doświadczyłem.

Apple Music alternatywne wersje albumów

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy