^
Making a Custom App Available Only to Specific Organizations

Niestandardowe aplikacje dla wybranych organizacji

Jaromir Kopp

10 lutego 2020

Apple i inne firmy dostarczają narzędzi do zarządzania flotami urządzeń oraz setkami kont użytkowników. Za pomocą tych systemów (MDM), można sterować uprawnieniami, blokować funkcje, instalować aktualizacje i aplikacje. Jednak problem pojawia się gdy, dana organizacja (biznesowa lub szkolna), potrzebuje aplikacji tylko dla siebie. Do niedawna potrzebne było specjalne konto deweloperskie „biznes”, teraz w wielu przypadkach będzie znacznie łatwiej.

Dystrybucja aplikacji na Apple Business Manager i Apple School Manager

Jeżeli organizacja używa któregoś z wymienionych systemów, to możliwe będzie udostępnianie aplikacji niestandardowych, np. robionych na zamówienie, tylko dla określonych organizacji.

Aplikacje w przeciwieństwie do dystrybuowanych przez konta biznesowe, będą musiały przejść weryfikację w App Store, ale będą dostępne do pobrania tylko przez Apple Business Manager lub Apple School Manager wskazanych organizacji.

To znaczne ułatwienie jednakowo dla deweloperów tworzących specjalne aplikacje na zamówienie, jak i dla zarządzających w takich instytucjach.

Więcej dowiecie się ze strony: Distributing Apps on Apple Business Manager and Apple School Manager 

Sala Apple w WSB Wrocław
WSB we Wrocławiu

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. python

    Im więcej komputerów i serwerow, im więcej zastosowań profesjonalnych, tym bardziej widać jak daleko za murzynami jest Apple w porównaniu do actice directory i azure

    • jablkocloud

      ad ssie firmy powinny sie rozgladac z jakims jumpcloudem albo okta czy jeszcze czyms innym niz isc w szajs od ms