^
Apple Pay w App Store

Apple Pay w App Store, jak działa, jak uruchomić

Jaromir Kopp

9 lutego 2020

Mamy dodatkową opcję płatności za zakupy mediów i aplikacji. App Store, iTunes Store i TV obsługują już płatności za pomocą Apple Pay. To kolejna metoda poza kartami płatniczymi i kredytowymi, rachunkiem telefonicznym, czy saldem z kart podarunkowych.

Po co Apple Pay w App Store?

Z kilku powodów. Po pierwsze Apple Pay jest zawsze bezpieczniejszym rozwiązaniem. Po drugie i bardziej „namacalne”, Apple Pay jest znacznie wygodniejsze, jeżeli posługujemy się kilkoma kartami. Wybór metody płatności dla konta iCloud (App Store i reszta), jest znacznie bardziej czasochłonny. Płacąc za pomocą Apple Pay, kartę możemy wybrać przed dokonaniem transakcji w ciągu ułamków sekundy.

Jest też inna zaleta. Zdarzają się nadal karty, które trudno jest podpiąć jako metodę płatności w iCloud. Bywa, że ta sama karta bez problemu podepnie się do Apple Pay. Jednak i tu mogą pojawić się pewne niuanse.

Nie każda karta z portfela zadziała

Okazało się, że z talii moich kart, dwie wydane przez Revolut nie mogą być używane przy płatności za pomocą Apple Pay w np. iTunes Store. Przy nich pojawia się napis „Nie przyjmowana przez aplikację”. Pikanterii sprawie nadaje fakt, że inna karta, też od wydawcy brytyjskiego i powiązana z aplikacją Curve (Apple Pay dla każdego), działa bez problemu, choć tylko pośredniczy w transakcjach innymi kartami.

Apple Pay w App Store i innych

Innym ograniczeniem jest brak możliwości obsługi płatności rodzinnych za pomocą Apple Pay. Zakupy członków chmury rodzinnej są realizowane przez kartę znajdującą się na liście płatności pod Apple Pay.

Jak uruchomić Apple Pay App Store

Jeżeli chcecie dodać Apple Pay do płatności sklepowych, należy wejść w Ustawienia -> Apple ID (na samej górze tam, gdzie imię i nazwisko) -> Płatność i wysyłka i tam puknąć w „Dodaj metodę płatności”.

Więcej dowiecie się ze strony: Metody płatności, których można używać z kontem Apple ID 

Więcej o Apple Pay.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (12)
L

12 komentarzy

 1. Krzysiek

  Mi nie działa Curve, a ni N26. Działa tylko Revolut

  • chriss

   W przypadku chmury rodzinnej nie ma opcji dodania płatności Apple Pay

  • Jaromir Kopp

   Ciekawe, bo u mnie odwrotnie
   To konto polskie?

  • Paweł Nyczaj

   Apple jest bardzo restrykcyjny i w polskim AppStore zadziałają tylko karty zidentyfikowane jako wydane w Polsce. Możliwe, że przejdą nowe karty Curve

 2. Chriss

  W przypadku chmury rodzinnej nie ma opcji dodania płatności Apple Pay

  • Jaromir Kopp

   Jak jesteś zarządcą to możesz, jedynie płatności członków chmury będą normalnie kartą dokonywane.

 3. Chriss

  No właśnie nie jestem i to jest kłopot. Fajnie gdyby można było płacić za zakupione aplikacje poprzez Apple Pay a subskrypcje tak jak do tej pory.

 4. Paweł Nyczaj

  Jaromir, podejrzewam, że u mnie nie działa karta Curve bo to starsza karta sprzed roku, jeszcze embosowana z brytyjskim nr BIN (6 pierwszych cyfr numeru karty). Pewnie trzeba poprosić w aplikacji o wymianę na obecnie oferowaną kartę bez wytłoczonych danych. mam nadzieję, że ona zadziała. Karta Revolut, N26 i inne zagraniczne na pewno nie zadziałają

  • Paweł Nyczaj

   Właśnie poprosiłem w aplikacji Curve o wymianę starej karty na nową (swoją drogą ładniejszą) właśnie z powodu braku akceptacji starej karty z brytyjskim BIN przy wyborze płatności Apple Pay w AppStore. Ci, którzy mają kartę Curve krócej niż rok nie mają tego problemu, bo dostali nowe niebieskie karty z danymi tylko na rewersie

 5. Mariusz

  Super sprawa. Dzięki. Szkoda tylko, że w dalszym ciągu członkowie rodziny nie mogą korzystać ze swoich kart i dalej kupować mogą tylko za pomocą głowy rodziny 🙁

  • Mariusz

   PS. Szkoda, że na Macu nie można dodać…

   • Przemysław Marczyński

    Na razie nie ma. Ufam, że się sprawią jak należy i niebawem będzie wszędzie.