W Polsce coraz więcej banków wspiera Apple Pay w swoich kartach płatniczych i nie ma w tym nic dziwnego. Jednak nadal są instytucję bankowe, które nie chcą lub nie potrafią dogadać się z Apple. Albo takie, które nie oferują płatności za pomoc urządzeń Apple dla wszystkich swoich rodzajów kart. W takiej sytuacji z darmową pomocą przychodzi Curve.
Zasada działania Curve jest inna niż Revolut. Curve ogranicza się do pośredniczenia. Wszelkie płatności, jakich dokonujemy za pomocą karty Curve, są pobierane z aktualnie wybranej w aplikacji karty innego banku niemal natychmiastowo i co najważniejsze bez żadnej prowizji.
Oznacza to, że jeżeli nasz bank nie obsługuje Apple Pay, to dodając jego kartę do aplikacji Curve, możemy płacić Apple Pay bez dodatkowych opłat i narzutów.
Nawet jeżeli nasz bank obsługuje Apple Pay, to połączenie kilku kart do aplikacji Curve znacznie uprości zarządzanie wydatkami, bo wszystkie transakcje mamy od razu w jednym zestawieniu.
Choć o Apple Pay w Curve pisano już ponad tydzień temu, to wolałem poczekać i sprawdzić jak to się spisuje w praktyce. Bez problemu dodałem kilka swoich kart, w tym debetowe i kredytową. Nawet z tej ostatniej transakcje nie są obciążane dodatkową prowizją. Wydanie i przesłanie karty „standard” również jest darmowe. Dokonywałem tylko transakcji w kolejnych sklepikach w polskich złotych.
Podczas dodawania kart innych banków blokowana jest pewna kwota. Do opisu blokady dodawany jest kod, który należy przepisać do aplikacji. Uwaga: W przypadku ING z opisu zniknęły odstępy i znaki specjalne. Musiałem trochę się wysilić, aby odnaleźć kod. Należało oddzielić CRV*C-, czyli CRVC i podać to, co znajduj się za literą C.
Kartę Curve należy zamówić za pomocą aplikacji, można ją aktywować i dodać do Wallet’a, dopiero gdy dotrze do nas pocztą. U mnie trwało to około 8 dni. Dodania do Apple Pay dokonujemy wprost z aplikacji. Karta numer dane użytkownika ma nadrukowane tylko z tyłu. Z tego powodu wygląda dość oryginalnie i przypomina troszeczkę Apple Card. Działa jako bezstykowa lub stykowa. Ma też tradycyjny pasek magnetyczny.
Transakcje wykonane z pomocą tej karty podpiętej do Apple Pay odbywają się błyskawicznie i niemal jednocześnie dostajemy powiadomienie o transakcji z aplikacji Curve oraz z banku, do którego należy dodana i użyta karta (jeżeli bank wysyła powiadomienia).
Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej, z czystym sumieniem odsyłam Was do strony www.curve.app. Z aplikacji mogą korzystać użytkownicy w całej Europie.
Markę Synology kojarzycie zapewne z urządzeniami NAS. Te świetne dyski sieciowe dają możliwość przechowywania bezpiecznie…
Na rynek wchodzą dwa nowe głośniki marki Sonos: Era 100 i Era 300. Model Era…
Akcesoriów, które możemy dodać do naszego inteligentnego domu jest coraz więcej. Do tego zacnego grona…
Wiecie, że jedna z najlepszych baz danych - FileMaker (obecnie zmieniana jest nazwa na Claris),…
Elon Musk wszedł na Twittera i zrobił rewolucje. Ostateczną ocenę jego poczynań w tym serwisie…
Ten produkt miał już nie istnieć. Kiedy pojawiły się informację, że Apple nie przedłuży życia „dużego”…
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.