^
Curve Apple Pay

Apple Pay dla każdego? Z kartą Curve to możliwe

Jaromir Kopp

7 lutego 2020

W Polsce coraz więcej banków wspiera Apple Pay w swoich kartach płatniczych i nie ma w tym nic dziwnego. Jednak nadal są instytucję bankowe, które nie chcą lub nie potrafią dogadać się z Apple. Albo takie, które nie oferują płatności za pomoc urządzeń Apple dla wszystkich swoich rodzajów kart. W takiej sytuacji z darmową pomocą przychodzi Curve.

Aplikacja i karta, która łączy wiele kart w jedną i to z Apple Pay

Zasada działania Curve jest inna niż Revolut. Curve ogranicza się do pośredniczenia. Wszelkie płatności, jakich dokonujemy za pomocą karty Curve, są pobierane z aktualnie wybranej w aplikacji karty innego banku niemal natychmiastowo i co najważniejsze bez żadnej prowizji.

Oznacza to, że jeżeli nasz bank nie obsługuje Apple Pay, to dodając jego kartę do aplikacji Curve, możemy płacić Apple Pay bez dodatkowych opłat i narzutów.

Nawet jeżeli nasz bank obsługuje Apple Pay, to połączenie kilku kart do aplikacji Curve znacznie uprości zarządzanie wydatkami, bo wszystkie transakcje mamy od razu w jednym zestawieniu.

Choć o Apple Pay w Curve pisano już ponad tydzień temu, to wolałem poczekać i sprawdzić jak to się spisuje w praktyce. Bez problemu dodałem kilka swoich kart, w tym debetowe i kredytową. Nawet z tej ostatniej transakcje nie są obciążane dodatkową prowizją. Wydanie i przesłanie karty „standard” również jest darmowe. Dokonywałem tylko transakcji w kolejnych sklepikach w polskich złotych.

Podczas dodawania kart innych banków blokowana jest pewna kwota. Do opisu blokady dodawany jest kod, który należy przepisać do aplikacji. Uwaga: W przypadku ING z opisu zniknęły odstępy i znaki specjalne. Musiałem trochę się wysilić, aby odnaleźć kod. Należało oddzielić CRV*C-, czyli CRVC i podać to, co znajduj się za literą C.

Kartę Curve należy zamówić za pomocą aplikacji, można ją aktywować i dodać do Wallet’a, dopiero gdy dotrze do nas pocztą. U mnie trwało to około 8 dni. Dodania do Apple Pay dokonujemy wprost z aplikacji. Karta numer dane użytkownika ma nadrukowane tylko z tyłu. Z tego powodu wygląda dość oryginalnie i przypomina troszeczkę Apple Card. Działa jako bezstykowa lub stykowa. Ma też tradycyjny pasek magnetyczny.

Curve i Apple Pay

Transakcje wykonane z pomocą tej karty podpiętej do Apple Pay odbywają się błyskawicznie i niemal jednocześnie dostajemy powiadomienie o transakcji z aplikacji Curve oraz z banku, do którego należy dodana i użyta karta (jeżeli bank wysyła powiadomienia).

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej, z czystym sumieniem odsyłam Was do strony www.curve.app. Z aplikacji mogą korzystać użytkownicy w całej Europie.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

 1. Piotr

  Panie Jaromirze, czy uzywa Pan Apple Watch i czy tam probowal Pan dodac karte Curve? Ja nie otrzymalem kodu sms do autoryzacji. Czy ma Pan jakies doswiadczenia w tym temacie?

  • Michal

   Jeśli chodzi o  Watch do kartę dodało mi automatycznie. Natomiast miałem problem aby dodać kartę do MacBooków. Rozwiązaniem był kontakt telefoniczny na infolinię i po krótkiej rozmowie w języku angielskim Pani powiedziała, że ktoś sicze mną skontaktuje. W ciągu 30 minut zadzwoniła Pani Marta i już w języku polskim poprowadziła mi dodanie karty do MacBooków. Polegało to na włączeniu weryfikacji sms’em.

 2. Paweł Nyczaj

  W publicznej becie iOS 13.3.1 zauważyłem, że w polskim AppStore wdrożono metoda płatności Apple Pay. Nie wiem, czy wdrożono to niedawno, czy już np. miesiąc temu. Jednak Apple wymaga zgodności kraju sklepu AppStore z krajem, w którym wydano kartę. Z tego powodu w polskim AppStore nie przejdzie użycie karty Curve ale też np. Revolut czy N26, zarówno zapisanie jej danych jak i używanie do płatności w sklepie przez Apple Pay.