^
mujjo-rekawiczki-3

Jak obsługiwać telefon w mroźne dni? Sprawdzamy rękawiczki od Mujjo

Przemysław Marczyński

6 lutego 2020

Jak obsługiwać telefon na mrozie? Kiedy za oknem zaczyna robić się coraz zimniej zapewne na takie pytanie będziemy chcieli znać odpowiedź. Firma Mujjo ma w swojej ofercie kilka ciekawych modeli rękawiczek, które pomogą nam w tym zadaniu. Ja na testy wziąłem model z podwójną izolacją oraz membraną Thinsulate od firmy 3M. Czy można używać telefonu w rękawicach, które potrafią ochronić nas przed dużym zimnem? Sam w to nie wierzyłem, ale… można! W tym tekście znajdziecie również odnośnik do materiału wideo.

Jakościowo majstersztyk

mujjo-rekawiczki-8

Mujjo robi naprawdę świetne rzeczy. Lubi ich pokrowce na telefon. Posiadam również poprzednie rękawiczki – te bardziej elegancki z zapięciem na zatrzask. Byłem jednak ciekaw jak producent poradził sobie z rękawicami na trudniejszą porę roku. Wykonanie rękawiczek jest tutaj znakomite. Wszystkie przeszycia, użyty materiał to pierwsza liga. Mógłbym rzucić… bo to Mujjo i tyle. I wiecie co… tak właśnie jest. Ekipa trzyma poziom wykonania swoich produktów. Ufam, że nic się w tej materii nei zmieni.

Rękawiczki na mroźne dni

mujjo-rekawiczki-8

Bardzo chciałem przetestować model Double-Insulated Touchscreen Gloves w warunkach ekstremalnych. Pogoda jednak nie dała mi takiej możliwości. Musiałem jednak dać Wam odpowiedź na pytanie, czy dwie warstwy ochronne i materiał od firmy 3M jest faktycznie tak dobry jak o nim mówią. Jedynym rozwiązaniem było skorzystanie z perliczki w zamrażarce. Przez 5 minut perliczka była trzymana w rękawiczkach. Efektem było… ciepło. Zupełnie nie odczułem zimna. Izolacja działała. Drugim testem była miska zimnej wody. Tam przez minutę moczyłem rękawice. Ręka przez ten czas pozostała sucha i również ciepła. Największym jednak zaskoczeniem był fakt, że woda spłynęła z rękawicy prawie tak jakby była obleczona folią. Rękawica była wilgotna.

mujjo-rekawiczki-8

mujjo-rekawiczki-8

W rękawiczkach można pisać na telefonie

Pomimo swoich niemałych rozmiarów, w rękawiczkach da się obsługiwać telefon. Na krawędziach opuszków są przeszycia, które sprawiają, że będziemy mogli trafić nawet w najmniejszą ikonę na ekranie. Wszystkie pięć palców posiada właściwości pozwalające obsługiwać dotykowy ekran. Dodatkowym atutem rękawic są gumowe wstawki na wewnętrznej stronie dłoni. Dzięki nim telefon pewnie trzyma się w ręce.

mujjo-rekawiczki-8

Mujjo w akcji

Przygotowałem materiał wideo z przeprowadzanych testów. Jeśli chcecie zobaczyć z bliska ten model zapraszam do opublikowanego materiału wideo na naszym kanale YouTube.

Można używać iPhone’a na mrozie

Mujjo udźwignął temat rękawic do iPhone’a. Co więcej, trudne warunki nie będą dla nas żadną barierą. W modelu Mujjo Double-Insulated Touchscreen Gloves będziemy mogli spędzić na mrozie długi czas, a przy okazji bez większego problem sprawdzić pocztę lub napisać notatkę w telefonie. 

mujjo-rekawiczki-3

Cena – 59,99 Euro.
Oficjalna witryna – www.mujjo.com

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy