^
mojmac-podcast

Startujemy z podcastem o Apple… oczywiście 🙂

Przemysław Marczyński

5 lutego 2020

Podcasty są fajne. Wie to każdy kto kiedykolwiek słuchał takich audycji. Wiedzą to również Ci, co nagrywali. Podcast jest jak narkotyk, wciąga bardzo i co ważne jest nieodłączną częścią świata Apple. Nie będę tu gołosłowny, jeśli stwierdzę, że popularność tej formy przekazu zawdzięcza swoją popularność aplikacji iTunes. W redakcji Mój Mac uwielbiamy rozmawiać o Apple. Od teraz będziemy rozmawiać wspólnie poprzez naszą audycję w internecie.

Rozpoczynamy Mój Mac Podcast

Z wielką radością rozgłaszamy, że internet otrzymuje kolejną audycję, która będzie wpadać do ucha wszystkim fanom Apple. Rozpoczynamy nagrywanie cyklicznej audycji technologicznej – Mój Mac Podcast. Do mikrofonów zasiadają Jaromir Kopp, Artur Jopek oraz Przemek Marczyński. Co dwa tygodnie będziemy Was raczyć naszymi przemyśleniami z wydarzeń jakie miały miejsce w nowych technologiach. Ufam, że będziecie się dobrze przy tym bawić. Nam sprawiać to będzie dużą frajdę więc nie widzę innej możliwości 🙂

Gdzie znajdziecie podcast Mój Mac

Pierwszym miejsce, do jakiego zmierzamy jest aplikacja od Apple – Podcast. Audycja jest już zgłoszona i czeka na weryfikację. Kiedy Apple wpuści nas na swoje salony damy Wam znać. Jesteśmy już obecni w Spotify gdzie czeka już na Was pierwszy odcinek.

Miejscem, gdzie publikowane będą odcinki jest także usługa Anchor. Jeśli chcecie spróbować własnych sił z podcastem to ta platforma może przypaść Wam do gustu. Na nas robi świetne, pierwsze wrażenie. Wygoda w zarządzaniu odcinkami i sposób publikacji oraz dystrybucji jest tutaj bardzo wygodny. Do tego aplikacja na iOS robi niesamowitą robotę. Na razie usługa jest darmowa, ale nie będę zaskoczony, jeśli za jakiś czas poproszą o wsparcie w abonamencie. Zdecydowanie im się należy za to, jaki produkt oferują. Nasza strona na Anchor jest tutaj – anchor.fm/mojmac

Pierwszy odcinek podcastu już gotowy

Startujemy! Pierwszy odcinek już na Was czeka. Rozmawiamy o tym co Apple ciekawego pokazało w minionym roku. Wytykamy potknięcia i wzdychamy jak to możliwe, że tak wiele produktów w 2019 roku wyszło spod skrzydeł Apple. Do usłyszenia już niebawem w kolejnym odcinku Mój Mac Podcast.

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (8)
L

8 komentarzy

 1. Przemek

  Będzie na Apple Podcast? Byłoby świetnie.
  Przyzwyczaiłem się do waszych głosów podczas biegania i słuchania MacPodcast. Jeśli w statystykach odtwarzania były jakieś Apple Watch, to jeden z nich to mój 😀

  • Przemysław Marczyński

   Hehe 🙂 Dzięki. Powiem tylko, że podobno już gdzieś się MMpodcast pojawił w aplikacji Podcast. Ale nie jest to informacja potwierdzona.

   • Przemek

    Znalazłem, dzięki 🙂

  • MDW

   Oczywiście zasubskrybowałem i już przesłuchałem.

   Bardzo fajnie znów usłyszeć Jaromira. Brakowało mi tego fanbojskiego podejścia do applowych spraw. 🙂 Od razu spieszę wyjaśnić, że słowo „fanboj” w moich ustach to jest wielki komplement. Zawsze bardzo ceniłem ludzi oddanych jakiejś idei i wiernych jej przez długie lata. No a pod tym względem mało kto może Jaromirowi podskoczyć. 🙂 Po zakończeniu ery komputerów 8- i 16-bitowych coraz trudniej o takich ludzi. Brakuje mi tamtych klimatów, a Jaromir to taki człowiek z tamtych czasów ale w dzisiejszym świecie i dzisiejszych tematach.

   Na pewno będę przesłucham każdy odcinek.
   Pozdrawiam wszystkich trzech prowadzących i cieszę się, że Wam się chce nagrywać. Oby jak najdłużej.

 2. Dawid

  Jesssst! Czyli może moje niedawne pytanie, co z podcastem, dało nieco motywacji 😀 hura, będzie co słuchać

 3. Krzysztof P.

  Podcast wysłuchany, narazie nie będę wypowiadał opini ponieważ jest to pierwszy odcinek od przeszło roku, a jak wiadomo „ Pierwsza jaskółka wiosny nie czyni ”, natomiast szkoda, że w składzie zabrakło miejsca dla Kuby Barana.

  Pozdrawiam, jednocześnie Życzę Powodzenia, i Wytrwałości.