^
icloud-www

Można już logować się do iCloud z przeglądarki w iOS

Przemysław Marczyński

5 lutego 2020

Można logować się do swojego konta iCloud przez przeglądarkę na urządzeniach z iOS oraz iPadOS. Do tej pory próba wejścia na swoje konto w iCloud przez Safari kończyła się przekierowaniem do Ustawień w iPhonie czy iPadzie. Teraz można na spokojnie korzystać ze swojej prywatnej chmury na urządzeniach, które do nas nie należą. 

Dostęp do iCloud z iPad’a i iPhone’a

Może nie jest to funkcja pierwszej potrzeby, ale już kilka razy zdarzyło mi się chwycić iPad’a żony chcąc sprawdzić swoją pocztę e-mail w domenie @iCloud. Niestety do dziś nic się w tej sprawie nie zmieniło. Widać jednak, że Apple wzięło sobie do serca ten problem oddając w pierwszej kolejności możliwość przejrzenia swoich zdjęć, notatek i powiadomień na urządzeniu, które do na nie należy. Tak, wreszcie będziemy w stanie zalogować się do mocno ograniczonej przestrzeni iCloud na każdym tablecie i telefonie. Brakuje jeszcze kilku funkcji takich jak: Mail. Kontakty, Kalendarz czy iCloud Drive. Jednak Apple ruszyło ze wdrażaniem mobilnej wersji swojej chmury i to jest bardzo dobra wiadomość.

Co dziś możemy zrobić w mobilnej wersji iCloud

Bez problemu możemy zalogować się do swojego konta w iCloud na każdym telefonie. Dzięki temu łatwo skorzystamy z dostępu do zdjęć zapisanych w chmurze. Z przeglądarki możemy zarządzać zdjęciami poprzez ich ukrycie lub usunięcie. Możemy także dzielić się nimi ze znajomymi wysyłając je e-mailem lub kopiując link do zdjęcia.

icloud-www-2

Notatki również całkiem sprawnie działają pozwalając nam odczytywać i tworzyć zapiski na ulubionych „żółtych karteczkach”. Działa to bardzo sprawnie i umożliwia dostęp do zapisanych informacji nawet wówczas gdy bateria w naszym telefonie się rozładuje (a telefon znajomego jest w pobliżu :-)).

icloud-www-5

Podobnie wygląda sytuacja z Przypomnieniami. Mamy dostęp do wszystkich zapisków i informacji jakie tworzyliśmy na komputerze i urządzeniach mobilnych. 

icloud-www-4

Z punktu widzenia bezpieczeństwa najważniejszą opcją jest możliwość podglądu urządzeń w naszej chmurze – funkcja Znajdź. Z przeglądarki będziemy w stanie zablokować zgubiony telefon lub wymazać jego zawartość. Ta funkcja zdecydowanie nabiera sensu w przypadku gdy ktoś pozbawi nas telefonu.

icloud-www-3

Czekam na rozszerzenie tych funkcjonalności. Przyda się szczególnie dostęp do zasobów pakietu biurowego iWork. Dziś próba otworzenia programu Pages (edytor tekstu), kończy się komunikatem o braku możliwości wczytania programu. Jednak w pierwszej kolejności proszę o dostęp do poczty iCloud. 

Widać, że Apple mocno pracuje nad rozwojem funkcjonalności iCloud. To bardzo cieszy dając tym samym kolejne argumenty za tym aby swoje dane powierzać usłudze Apple zamiast popularnej chmurze Google. Trzymam kciuki za rozwijanie możliwości iCloud. 

Jeśli czytacie ten wpis na urządzeniu mobilnym zerknijcie na www.icloud.com i dajcie znać jak Wam się podoba 🙂

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

 1. Mariusz

  Unmnie w przeglądarce działa zarówno poczta, jak kalendarz czy kontakty – jednym słowem wszystkie aplikacje iCloud.

  • Przemysław Marczyński

   A to ciekawe 🙂 Czyli ogarniają powoli dla wszystkich. Czekam spokojnie 🙂

  • nie wiem, nie wiem

   Mariusz może masz na myśli przeglądarkę na kompie, bo na iPhonie nie ma tych rzeczy.