^

Korzyści oprogramowania antywirusowego, o których nie wiedziałeś

Redakcja

4 lutego 2020

Jeśli zwracałeś uwagę na reklamy Maca w ostatnich latach, być może zauważyłeś jedną subtelną zmianę: Apple nie reklamuje już faktu, że na ich komputerach nie ma wirusów. Tak, po latach przechwalania się tym, że komputery Mac nie dostają wirusów z powodu ich unikalnej architektury („To po prostu działa!”), Apple w końcu zdecydowało się zrezygnować z tej części swojej kampanii reklamowej.

Po tym, jak komputery Mac otrzymali upowszechnienie w ciągu ostatniej dekady, coraz więcej hakerów zdaje sobie sprawę z potencjalnej opłacalności projektowania wirusów zbudowanych dla komputerów Mac. Ostatnio na komputerach Mac wyskakuje coraz więcej wirusów, które mogą kraść tożsamość użytkownika, spamować znajomych i kontakty z mediów społecznościowych, a nawet drenować ich konta bankowe. Dobrym przykładem jest Coldroot, trojan na macOS, który przez lata pozostawał niewykryty, o którym pisaliśmy wcześniej.

Nie ma wątpliwości, że Internet może być niebezpiecznym miejscem – ale nie musi być. Zachowując czujność w Internecie i podejmując niezbędne działania zapobiegawcze, możesz znacznie zmniejszyć ryzyko stania się ofiarą oszustów internetowych lub zainfekowania urządzenia wirusami i złośliwym oprogramowaniem.

Oczywiście najpopularniejszą pierwotną obroną przed takimi problemami jest instalacja oprogramowania antywirusowego. Ilekroć wspomniane jest oprogramowanie antywirusowe, zawsze znajdzie się ktoś kto powie, że nie potrzebuje antywirusa, ponieważ jest „ostrożny”, a „zdrowy rozsądek jest wszystkim, czego potrzebujesz dla bezpieczeństwa w sieci”. To nie jest prawda. Bez względu na to, jak mądrzy jesteś, nadal możesz mieć dużo korzyści od antywirusa.

Większość osób korzysta z programów antywirusowych do rozwiązywania problemów ze złośliwym oprogramowaniem na swoich komputerach. Jednak programy antywirusowe robią o wiele więcej. Gdy wykorzystają swój pełny potencjał, przyspieszają komputer, poprawiają połączenie internetowe i usprawniają system na wiele różnych sposobów.

Większość skanerów antywirusowych nie tylko czyści komputer. Są wszechstronnym rozwiązaniem do optymalizacji komputera. Niektóre mogą na przykład zawierać dodatkowe narzędzia i funkcje, a inne mogą być dołączone do innych rodzajów oprogramowania. Dobrym przykładem takiego rozwiązania jest Norton, więcej informacji a także opinii o tym oprogramowaniu antywirusowym. Zamiast kupować program antywirusowy, kupuj kompletne rozwiązanie do ochrony komputera.Oto cztery przykładowe zaawansowane funkcje: VPN, Kontrola rodzicielska, zapory ogniowe i tworzenie kopii zapasowych w chmurze. Jeśli nadal zastanawiasz się, czy korzystać z oprogramowania antywirusowego, te korzyści powinny przekonać Cię do jak najszybszego pobrania oprogramowania antywirusowego.

Szybsza wydajność komputera

Wirusy są główną przyczyną spowolnienia i zawieszania się komputera. Wirusy zapychają zasoby systemowe. Gdy wykonujesz skanowanie za pomocą programu antywirusowego, może on zidentyfikować i usunąć setki zagrożeń złośliwego oprogramowania z twojego systemu. Złośliwe oprogramowanie powoduje spowolnienie, zawieszenie, a nawet awarię systemu, a usunięcie go za pomocą dobrego skanera antywirusowego może znacznie poprawić wydajność komputera. Usuwanie wirusów to gwarantowany sposób na zwiększenie wydajności systemu, a jeśli szukasz łatwego sposobu na wyciśnięcie większej prędkości ze swojego sprzętu, skaner antywirusowy to świetne miejsce na rozpoczęcie.

Optymalizacja dysku twardego

Usunięcie wirusów i złośliwego oprogramowania z systemu zwalnia miejsce na dysku twardym dla innych, ważniejszych plików. Bez wirusa utrudniającego jego postęp, dysk twardy będzie łatwiej skanować i znajdować potrzebne dane. Przyspieszy to działanie komputera i wydłuży żywotność dysku twardego.

Tryb wydajności

Niektóre skanery antywirusowe zajmują dużo zasobów systemowych, nawet jeśli nie wykonują aktywnego skanowania. Mogą monitorować Twoją aktywność w Internecie, aby upewnić się, że jesteś bezpieczny lub skanować każdy pobrany plik. Zajmuje to cenne zasoby systemowe, dlatego wiele programów do czyszczenia rejestru zawiera coś, co nazywa się „trybem wydajności” lub „trybem gry”. Zasadniczo program antywirusowy wyłącza wszelkie niepotrzebne procesy, jednocześnie utrzymując działanie swoich kluczowych procesów. Ogranicza to zużycie zasobów bez narażania bezpieczeństwa komputera.

Blokuje spam i reklamy

Jeśli przeprowadzisz szybką ankietę dotyczącą tego, w jaki sposób wirusy przedostają się do systemów komputerowych swoich ofiar, będziesz zaskoczony odsetkiem wirusów, które wykorzystują wyskakujące reklamy i strony internetowe, aby dostać się na twoje komputery. Wyskakujące reklamy i witryny ze spamem są jedną z najczęściej używanych przez wirusy bram w celu zainfekowania komputera, a następnie uszkodzenia plików.

Chroni twoje hasła

Chronisz swoje cenne dane i konta hasłem, a następnie myślisz, że twoje dane i konta są chronione.
Ale co, jeśli ktoś kradnie twoje hasła za pomocą wirusa?
Złodziej może później szantażować Cię w celu okupu lub użyć hasła, aby uzyskać dostęp do poufnych informacji. Oprócz korzystania z programu antywirusowego możesz również pomyśleć o użyciu menedżera haseł w celu zwiększenia bezpieczeństwa.

VPN do ochrony działań online

Wirtualna sieć prywatna – w skrócie VPN – to kolejna ważna funkcja, której należy szukać w pakiecie zabezpieczeń. Jak działa VPN? Możesz być w podróży i chcesz połączyć się z Internetem w hotelu, kawiarni lub na lotnisku. Jeśli uzyskasz dostęp do niezabezpieczonej publicznej sieci Wi-Fi, inne osoby w tej samej sieci mogą mieć łatwy dostęp do wysyłanych i odbieranych danych. VPN zapewnia prywatność i anonimowość w Internecie, tworząc prywatną sieć z publicznego połączenia z Internetem.

Kontrola rodzicielska

Czy chcesz pomóc swoim dzieciom w bezpiecznym korzystaniu z Internetu? Następnie poszukaj funkcji kontroli rodzicielskiej. Mogą to być filtry treści, które uniemożliwiają dzieciom odwiedzanie witryn nieodpowiednich dla ich wieku. Funkcje kontroli rodzicielskiej mogą również umożliwiać śledzenie czasu spędzanego przez dziecko w Internecie, a także monitorowanie warunków wyszukiwania oraz pobieranych przez nie mediów społecznościowych i aplikacji do przesyłania wiadomości.

Zapory ogniowe

Zapory ogniowe oferują inny rodzaj ochrony. Funkcja zapory może monitorować przychodzący i wychodzący ruch sieciowy. Pomaga zablokować nieautoryzowany dostęp do twoich urządzeń, pomagając chronić prywatne informacje i dane finansowe.

Kopia zapasowa w chmurze

Kolejna najważniejsza funkcja bezpieczeństwa do rozważenia? Kopia zapasowa w chmurze. Funkcja automatycznej kopii zapasowej może pomóc chronić poufne dane, zdjęcia i inne ważne informacje, umożliwiając tworzenie kopii zapasowych, przechowywanie i odzyskiwanie plików komputera.

safetydetektives-mojmac

Ochrona tożsamości

Kradzież tożsamości rośnie od lat, a dziś Internet jest niezwykle niebezpiecznym miejscem – zwłaszcza jeśli nie masz oprogramowania antywirusowego. Złośliwe oprogramowanie może cicho śledzić wszystko, co robisz na komputerze, co oznacza, że hakerzy widzą hasła do bankowości internetowej, dane karty kredytowej, a nawet dane konta w mediach społecznościowych.

Prawdopodobnie nie zauważysz tych wirusów, dopóki nie będzie za późno, i pewnego dnia możesz się obudzić, aby zobaczyć, jak na rachunkach bankowych nie ma już żadnych środków. Skaner antywirusowy może być postrzegany jako inwestycja w twoje osobiste bezpieczeństwo, ponieważ usuwa z twojego komputera oprogramowanie śledzące i programy phishingowe – co nigdy nie było ważniejsze niż obecnie.

Opłacalność

Większość oprogramowania antywirusowego jest dość opłacalna. Miesięczne lub roczne pakiety oferowane przez firmy produkujące oprogramowanie antywirusowe są tanie. Jeśli weźmiesz pod uwagę różnorodność usług dostarczanych z pakietem premium, z pewnością pomyślisz, że oferowane przez nich koszty są znacznie niższe.

Ponadto, jeśli masz niski budżet i nie chcesz wydawać pieniędzy na zakup wersji premium antywirusów, możesz uzyskać bezpłatny program antywirusowy.

Spokój ducha

Być może największą zaletą korzystania z dobrego oprogramowania antywirusowego jest to, że zapewnia spokój ducha. Nie musisz się już martwić przeglądaniem Internetu, ani że kliknięcie następnego linku może ukraść twoje dane osobowe. Jeśli jesteś podobny do nas, to dla ciebie spokój jest bezcenną cechą, a skanery antywirusowe pomagają cieszyć się każdą minutą spędzoną przy komputerze.

Podczas korzystania z komputera nie powinieneś się stresować. Szybki, łatwy i opłacalny, dobry program antywirusowy jest najważniejszą aplikacją zainstalowaną na twoim komputerze.

Ostatecznie dzisiejsi użytkownicy komputerów Mac są bardziej podatni na wirusy niż kiedykolwiek wcześniej. To, że Apple wypuściło poprawki bezpieczeństwa w przeszłości, nie oznacza, że użytkownicy komputerów Mac są całkowicie bezpieczni przed wirusami – wręcz przeciwnie. Wraz z upowszechnieniem się komputerów Mac wirusy będą nadal wykorzystywać swoją bazę użytkowników przez długi czas w przyszłości. Jeśli chcesz zachować ochronę na swoim komputerze i zachować bezpieczeństwo swojej tożsamości, musisz dziś pobrać dobry program antywirusowy na komputery Mac.

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (6)
L

6 komentarzy

 1. Sottas

  Tekst sponsorowany !!! I w dodatku same bzdury….

  • MacOS

   A ja nie wiedziałem że są antywirusy na Mac.

   • tom

    Są, trzeba instalować, bo system MacOS nie jest już tak bezpieczny jak piali macwyznawcy. Teraz na takich portalach jak ten nawet pojawiają się artykuły o lipnym bezpieczeństwie systemów od Apple.

 2. Anonim

  Autor Redakcja. Trochę enigmatycznie brzmi. Na samym końcu link z odnośnikiem afiliacyjnym. Do strony, która nie działa

  • X

   Zwymiotowałam

 3. Zawiedziony

  Ale dno. Nie spodziewałem się tego po was. Nawet tłumaczenie tej kryptoreklamy jest denne cyt. „Szybsza wydajność komputera”, że co???