^
iPhone 5s

Nowa wersja iOS 12, Apple wciąż pamięta o starszych urządzeniach

Jaromir Kopp

31 stycznia 2020

Trzy dni temu, razem z uaktualnieniem najnowszych wersji systemów, Apple udostępniło poprawki dla użytkowników starszych iPhone’ów, iPadów i iPodów Touch.

iOS 12.4.5

Nowa wersja została przygotowana dla urządzeń, które nie dostały wsparcia w iOS 13. Są to: iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5s, iPad Mini 3, iPad Air, iPad Mini 2, iPod touch (6-generacja).

Niestety niezbyt wiele wiemy o tym, co wnoszą nowe wersje. Apple informacje jedynie, że:

Uaktualnienie iOS 12.4.5 zawiera ważne poprawki zabezpieczeń i jest zalecane dla wszystkich użytkowników.

Na stronie Uaktualnienia zabezpieczeń firmy Apple, brak wpisów dotyczących tej wersji systemu.

Wiadomo, że wciąż trwa wyścig pomiędzy szukającymi dziur i podatności w systemach i urządzeniach, dlatego nie odkładajcie uaktualnienia swoich starszych urządzeń, jeżeli nadal z nich korzystacie.

Aktualizacje znajdziecie w Ustawieniach > Ogólne > Uaktualnienia (Aktualizacje). Dostępne są wersje „Delta” oraz kompletne obrazy instalacyjne do pobrania dla poszczególnych urządzeń:

Dajcie znać, jeżeli zauważycie jakieś nowości w tej wersji.

 

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

 1. FBI

  Może wgrany backdoor dla FBI lub soft spowalniający starsze sprzęty by wymusić kupno nowych.

  Odpowiedz
  • KOLeC78

   Być może masz racje, skoro u mnie przestało działać TouchID na obydwu iOS urządzeniach. To może wyłączyli Secure cośtam…?

   Odpowiedz
 2. KOLeC78

  Tak zauważyłem nowość: NIE działa Touch ID na iPhone 5s. I żadne forum i wsparcie Apple nie pomogło -bo jak reset miałby pomóc. Po prosu nie można włączyć Touch ID na iOS 12.4.5
  A teraz najlepsze: równocześnie uaktualniłem iPh SE do iOS 13.3.1 i w Ustawieniach ZNIKNĘŁO całkowicie Touch ID i Kod. A przy okazji przestało działać iMessage, Apple Pay i Wallet i nie synchronizują się Kontakty między iPhonami 5s, SE i MacOS.
  Jedyna porada od Apple -twardy reset albo zaniesienie do Autoryzowanego serwisu.

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *