^

Fantastical 3

Tomasz Wołkowski

30 stycznia 2020

Na początku tygodnia informowaliśmy o zbliżającej się nowej wersji tego bardzo dobrego kalendarza. Dzisiaj, użytkownicy poprzedniej wersji Fantastical 2, mogą już uaktualnić swój kalendarz do wersji 3. Nowi klienci mogą pobrać aplikację z App Store lub ze strony producenta.

Nowości zaczynają się już „w opłatach”

Niestety firma Flexibits zaskoczyła niezbyt miło swoich fanów. Tak jak wcześniej Fantastical 2 był kalendarzem płatnym jednorazowo, tak od wersji 3, producenci zdecydowali się na model abonamentowy. Po 14 dniowej wersji testowej mamy do dyspozycji abonament 3,99 miesięcznie w opłacie za cały rok, co nam daje kwotę 39,96 dolarów za rok, lub 4,99 dolarów za miesiąc. Szkoda, że producent zdecydował się na ten model sprzedaży, który nie jest lubiany wśród użytkowników.

Fantastical 3

Z niecierpliwością oczekiwałem nowej odsłony świetnego kalendarza, z którego korzystam już od paru ładnych lat. Zaznaczę na początku, że mówimy tutaj o wersjach dla systemu iOS, macOS oraz watchOS. Najbardziej zmiany są widoczne w iOS. Większa przejrzystość i wygoda korzystania z aplikacji.
Do najlepszych nowych funkcji zaliczę bez wątpienia możliwość dodania ciekawych kalendarzy. Jest to zbiór kalendarzy z wydarzeń sportowych, audycji telewizyjnych itp. Od teraz nie musimy sprawdzać i wpisywać do kalendarza np. meczu Ligi Mistrzów. Do przeszłości odchodzi również zapominanie o świętach różnego rodzaju.


Drugą ciekawą nowością jest zintegrowanie w kalendarzu prognozy pogody. Nie potrzebna jest mi już oddzielna aplikacja pogodowa.

Fantastical 3 staje się narzędziem coraz bardziej potężnym, pytanie tylko, czy producent nie zniechęci fanów swoim modelem abonamentowym.

Download i pozostałe funkcje programu

Aplikację można pobrać ze strony producenta. Posiadacze wersji 2.5 mogą oczywiście zaktualizować program przez App Store.
Poniżej w krótkim filmie przedstawiamy najważniejsze punkty nowej odsłony Fantastical 3.


Źródło: appgefahren

Tomasz Wołkowski

Nazywam się Tomasz Wołkowski i od 2006 r. korzystam z rozwiązań firmy Apple, kiedy to kupiłem MacBooka White 13" , był to pierwszy komputer od Apple z procesorem Intela. Od tamtego czasu korzystam tylko z rozwiązań Apple. Teraz prowadzę swoją firmę, ale w dalszym ciągu znajduję czas na to, żeby śledzić wydarzenia, dotyczące firmy z Cupertino.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. jager

    Interesting Calendars w jednej z aplikacji do kalendarzy – PocketLife Calendar są w cenie 4zł za rok, dokładnie te same od SchedJoules. Używa ich sporo aplikacji typu Kalendarz – np. Calendars od Readdle. Sama aplikacja w wersji Lite jest bezpłatna, a wersja PRO kosztuje 20zł. W dodatku te kalendarze w PocketLife można eksportować do systemowego Kalendarza.

  2. Krzysztof

    Po raz kolejny widać pazerność developera. Kalendarz w abonamencie? Kalendarza nie używam ale uważam, że takie programy w abonamencie to dojenie naiwniaków…