Ok, to nic nowego. Od lat wiadomo, że kopie (archiwa) naszych danych z iPhone’ów w iCloud nie są szyfrowane end-to-end tak jak np. dane zdrowotne, lokalizacje i inne wrażliwe informacje. Część danych z kopii iCloud, Apple może na żądanie uprawnionych instytucji, udostępnić. Okazuje się, że były plany, aby kopie również szyfrować end-to-end, czyli kluczem prywatnym przechowywanym jedynie w bezpiecznej enklawie sprzętu użytkownika.
Według informacji podawanych przez agencję Reuters Apple planowało wprowadzić szyfrowanie end-to-end kopii w iCloud, jednak zrezygnowało z tego zamiaru w odpowiedzi na postulaty i żądania stawiane przez FBI i inne rządowe służby.
Jednak nadal Apple twardo broni danych zapisanych w urządzeniach. Znów jesteśmy świadkami batalii między Apple a FBI, a nawet prezydentem USA. Tym razem chodzi o dane zapisane w iPhone’ach zamachowca z Pensacoli. Apple nie pomoże w ich ekstrakcji ani nie stwory backdoorów.
Szyfrowanie end-to-end jest stosowane dla danych:
O tym, jak Apple obsługuje wezwania sądowe i od służb bezpieczeństwa oraz jakie informacje jest w stanie na takie uzasadnione żądania udostępnić, dowiecie się z instrukcji: Legal Process Guidelines.
Jeżeli masz obawy, to pamiętaj, że szyfrowaną własnym hasłem kopię danych z iPhone’a lub iPada, możesz wykonać na komputerze.
Markę Synology kojarzycie zapewne z urządzeniami NAS. Te świetne dyski sieciowe dają możliwość przechowywania bezpiecznie…
Na rynek wchodzą dwa nowe głośniki marki Sonos: Era 100 i Era 300. Model Era…
Akcesoriów, które możemy dodać do naszego inteligentnego domu jest coraz więcej. Do tego zacnego grona…
Wiecie, że jedna z najlepszych baz danych - FileMaker (obecnie zmieniana jest nazwa na Claris),…
Elon Musk wszedł na Twittera i zrobił rewolucje. Ostateczną ocenę jego poczynań w tym serwisie…
Ten produkt miał już nie istnieć. Kiedy pojawiły się informację, że Apple nie przedłuży życia „dużego”…
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.